Ardıç Yağı Faydaları Ve Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

Ardıç yağı, kan hastalıklarına, mide ağrısına, iltihaba iyi gelir. Ayrıca İştah açar ve selülitlere karşı faydalıdır. Deri hastalıklarına, boğaz ağrısına ve kramplara karşı ilaç olarak kullanılabilmektedir.

ardıç yağının faydaları

Ardıç Yağı Faydaları Nelerdir ve Neye İyi Gelir

• Ardıç yağı kanın temizlenmesini, kanda bulunan zehirli maddelerin dışarı atılmasını sağlayarak yapar. Ardıç yağının en önemli faydası da kansızlığı iyi gelmesidir.
• Kan yoluyla bulaşabilecek rahatsızlıkların engel olmasını da sağlamaktadır.
• Mide ağrınız varsa ardıç yağı mide ağrınızı dindirecektir.
• İltihapların yok edilmesine, vücudun toksinlerden arındırılmasına ve bu sayede de tıkanıklıkların giderilmesine fayda sağlamaktadır.
• İştah açar
• İdrar söktürücü özelliği bulunmaktadır.
• Selülitlere karşı etkilidir.
• Deri rahatsızlığının tedavisi için kullanılmaktadır.
• Boğaz iltihabında tedavi amaçlı kullanılabilmektedir
• Kramp ve romatizmaya ilaç olarak kullanılabilmektedir.

ardıç yağı nasıl kullanılır

Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır?

Ardıç yağı pek çok şekilde kullanılabilmektedir. Ancak siz kadinneder.com okurları için en çok kullanılan üç şeklini yazacağız
1) Dahili Kullanımı;
Damak zevkinize uygun olacak şekilde birkaç damla aşağı ve yukarı olacak şekilde, beş damla ardıç yağını bir adet kesme şeker üzerine damlatarak dilinizin üzerine koyun ve yavaş yavaş emerek tüketin. Şeker kullanmak istemezseniz, yine damak zevkinize uygun olacak miktarda su içerisine beş damla ardıç yağını damlatarak da kullanabilirsiniz. Günde üç defa bu şekilde tüketmeniz yeterli olacaktır.

2)Burun Yoluyla Kullanma;
İki parça pamuğa (Her birine ayrı ayrı) dört beş damla yağı damlatınız. Daha sonra bu pamukları her iki burun deliğinize katınız. Nefes yolu ile ardıç yağından faydalanmış olacaksınız. Günde bir iki kez bu şekilde uygulamanız uygun olacaktır.

3) Haricen Kullanma;
Ardıç yağını haricen kullanmak, çoğunlukla direk olarak tedavi edilmek istenen bölgeye uygulanarak yapılır. Vücudunuz ağrıyan bölümüne, 1/10 miktarında zeytinyağı ekleyerek hazırladığınız karışımı masaj şeklinde iyice sürerek uygulayınız.

 

Ardıç Yağı Kremi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ardıç yağı kremi, ardıç tohumundan yapılmaktadır. Ardıç tohumu damıtılarak yağı çıkarılmaktadır. Ayrıca çıkarılan yağın içerisine birtakım bitkisel maddeler eklenerek daha da zengin hale getirilmektedir. Yağ içerisine eklenen ekstralar kremin ağrı kesici ve rahatlatıcı etkisini en iyi seviyeye getirmektedir.

Ardıç Yağı Kremi Kullanımı: Kremi sıradan kremler gibi kullanabilirsiniz.  Ağrıyan yerlerinize, kaslarınıza ve eklemlerinize direk olarak masaj şeklinde uygulayınız. Daha iyi bir sonuç almak için günde iki defa uygulamanız uygun olacaktır. Etkiyi iki kat arttırmak isterseniz kremi uyguladığınız bölgeyi streç filmle sarabilirsiniz.

 

Sütlü Zerdeçal İle Şifa Bombası

Hibiskus Çayı Faydaları – Yararları – Hazırlanışı – Yan Etkileri

Fındık Yağının Faydaları

Şalgam Suyunun Hiç Bilmediğiniz Yararları