Mükemmel Cilt İçin Ev Yapımı Doğal Maskeler

Ev Yapımı Doğal Maskeler

Hem cebinize hem de sağlığınıza zarar veren kozmetik ürünlere para vermeden, evinizde kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz ve rahatlıkla bulunan doğal malzemelerden kendi hazırlayacağınız maskelerle güzelliğinize güzellik katabilirsiniz…

 

Her bayan güzel ve bebeksi cildi olsun ister. Bazı cilt sorunları insanın sağlıksız görünmesine ve kendine güven hissinin kaybedilmesine sebep olmaktadır. Cilt problemlerini tetikleyen başlıca unsurlar stres, yorgunluk, kötü beslenme, alkol, sigara alışkanlığıdır. Siz kadinneder.com okurları için evde kendinizin rahatlıkla hazırlayabileceği doğal cilt maskelerinin tarifini yazacağız.

ev yapımı doğal maskeler

Yağlı Ciltler İçin  Doğal Maske Tarifi

Malzemeler
-1 adet yumurta
-1 adet avokado
– Yarım çay kaşığı kadar limon suyu

 

Doğal Maskenin Yapılışı

Tüm malzemeleri uygun bir kap içerisine ekleyerek macun kıvamına gelinceye kadar karıştırınız. Daha sonra elde ettiğiniz macunu cildinizdeki problemli bölgeye uygulayınız ve kuruyana kadar cildinizde bekletiniz. Maske kuruduktan ortalama 5 veya 10 dakika sonra soğuk su yardımıyla cildinizi temizleyiniz.

kil maskesi

Cildi Gerdirmek Ve Gözenekleri Açmak İçin Maske

Yumurta Beyazı, Bal Ve Limon Suyu Maskesi.

Cildi germek ve gözenekleri daraltmak için kullanılabilecek en doğal yöntem yumurta beyazıdır.

Maskenin Yapılışı

Bir adet yumurta akını, 1 çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon suyu ile birlikte iyice çırpın. Daha sonra hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın ve 15 dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizleyiniz.

 

Donuk Ciltler İçin Maske Tarifi

Malzemeler
-5 adet aspirin
-90 ml maden suyu
-15 ml elma sirkesi

Maskenin Yapılışı
Bir havan içerisinde aspirinleri iyice dövünüz. Daha sonra maden suyu ile sirkeyi karıştırarak dövmüş olduğunuz aspirinleri üzerine ekleyiniz. Hazırladığınız karışımı cildinizdeki sorunlu bölgelere uygulayınız.

yumurta akı maskesi

Sivilce İzleri İçin Maske Tarifi
En büyük cilt problemlerinin başında sivilce izleri gelmektedir. Bu izlerin geçmesi için yapabileceğiniz maske tarifi.

Malzemeler
4 yemek kaşığı bal
4 çay kaşığı limon suyu
3 yemek kaşığı yoğurt
1 yumurta

Hazırlanışı
Uygun büyüklükteki bir kap içerisinde tüm malzemeleri karıştırınız. Ardından karışımı yaklaşık 20 dakika boyunca dinlendiriniz. Ardından yüzünüzdeki sorunlu bölgelere uygulayınız.