Göbek Ve Basen Eritmek İçin Biberiye Yağı Faydaları

biberiye yağı

Biberiye yağı biberiye bitkisinin yapraklarının özünün çıkarılmasıyla el edilen bir yağdır. Özünün alındığı biberiye kadar yararlı olan biberiye yağı sayısız rahatsızlıkta tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Hanımlar arasında biberiye yağı kilo verme, göbek eritme  ve selülit giderme özelliğinden dolayı sıklıkla kullanılmaktadır ve zayıflamak isteyenler tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Biberiye yağı romatizma rahatsızlığı bulunanlar tarafından da kullanılabilen bir bitkidir ve biberiye yağının birçok rahatsızlığa iyi geldiği araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır.

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir?

 • Eklem ağrılarında iyi bir şifa kaynağıdır.
 • Şiddetli baş ağrısı çektiğinizde biberiye yağı kullanabilirsiniz.
 • Küçük kazalar sonucu ortaya çıkan morluklar bazen can sıkabilmektedir. Morlukları kısa zamanda geçirmek için yağı problemli bölgeye sürün ve hafifçe masaj yapın.
 • Saç dökülmesi ve kepek probleminiz mevcutsa saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
 • Cildiniz daha genç ve parlak gözükmesi için haftada 1-2 defa cildinize sürerek uygulayabilirsiniz. Birçok cilt kremin içeriğinde de biberiye yağı mevcut olduğunu unutmayın.
 • Şişkinlik ve kabızlık gibi problemlerde biberi yağı kullanabilirsiniz. Su ile incelterek içebilirsiniz. Eğer mevcutsa biberi çayı içerek de aynı etkiyi alabilirsiniz.
 • Saç köklerinin daha güçlü olmasını sağlamakta  ve erken yaşlarda saç dökülmelerinin önüne geçmektedir.
 • Gargara yapılarak kullanıldığında hem ağız içi bakterileri yok etmekte hem de ağız kokusunu gidermektedir. Su ile incelterek gargara yapabilirsiniz.
 • Baş ve kas ağrılarında masaj yaparak biberiye yağını uygulayabilirsiniz.

Biberiye Yağı ile Zayıflamak Mümkün mü?

Biberiye yağı tüm vücudun zayıflamasından ziyade bölgesel zayıflamak için kullanılır. Yoğun olarak biberiye yağı basen ve göbek eritmek için tercih edilir. Karın bölgenizde bulunan fazlalıklardan kurtulmak için biberiye çayı içebilir yada biberiye yağını vücudunuza  uygulayabilirsiniz. Bitkisel çayların yaygın olarak bilinen özelliklerinden biri metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamalarıdır. Hızlı çalışan metabolizma yağ yakımını daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirir.

biberiye yağı

Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Vücudunuzda fazlalıkların bulunduğu veya zayıflamayı istediğiniz bölgeye biberiye yağını iyice sürün ve yağı yedirin. Daha sonra on dakika boyunca yağı sürdüğünüz bölgeye masaj yapın.
 • Günde 1 defa uygulanması yeterli olacaktır.
 • Uygulamayı gece yapacaksınız yağı sürdüğünüz bölgeyi streçle sararak yağın daha iyi emilmesini sağlayabilirsiniz. (Bu konuyla ilgili olarak Streç Film Sararak Göbek Eritme konumuzu okuyabilirsiniz.) Böylece bölgesel zayıflamayı gerçekleştirmiş olursunuz. Yapacağınız bu uygulamayı haftada 2-3 kez yapmaya dikkat edin. Aşırı olarak yapılması cildinize zarar verebilir.
 • Yağı uyguladıktan sonra streç ile sararak egzersiz yada yürüyüş yaparak fayda sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı da hafta da 2-3 defadan fazla yapmayınız. Çünkü cildimizin nefes alması da lazımdır.
 • Yapacağınız uygulamayla birlikte bol su içmeyi unutmayın. Terleme ve tuvalete çıkma artacaktır, endişelenmeyin.
 • Sabah yada akşam 45 dakikalık yürüyüşle uygulamanızı desteklemeyi unutmayın.
 • Biberiye yağı göbek eritme için oldukça etkilidir.
 • Banyo yaparken uyguladığınız bölgeye lif ile masaj yapınız.
 • Biberiye yağı zayıflamak  için; Selülitli bölgeye uygulandığında belirli süre zarfında selülitlerin kaybolduğunu göreceksiniz.
 • Biberiye yağını içmek yada yemek isterseniz; Bir bardak sıcak su içerisine 2-3 damla damlatabilirsiniz. Veya bir kesme şeker üzerine 2-3 damla damlatarak tüketebilirsiniz. Gün içerisinde en fazla 3 kez yapınız. Bu kür zayıflamaya karşı oldukça tesirlidir. Biberiye ve yağını aktarlarda uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Selülite Karşı Biberiye Yağı Kürü

Biberiye yağı – 10 damla
Servi yağı – 10 damla
Altıntop yağı – 20 damla
Susam yağı – 100 ml
Selülitli bölgeye hazırlayacağınız bu karışımı sürerek ve daha sonra yedirerek masaj yapın. Daha etkili olması için kabak lif ile yapabilirsiniz.

Evde Biberiye Yağı Nasıl Yapılır?

Dilerseniz evde biberiye yağı  hazırlayabilirsiniz. Kadın ne der? Okurları için hazırladığımız bu tarif ile kullanıma hazır el yapımı biberiye yağı hazırlayabilirsiniz. İlk olarak biberiyenin yapraklarını ince ince olacak şekilde koparıyoruz. Daha sonra kopardığınız yaprakları cam şişe içerisine doldurun. Eklediğiniz yaprak miktarın 2 katı kadar da zeytin yağı ekleyiniz. Örneğin 50 gr. biberiye eklediyseniz 100 gr. da zeytinyağı ekleyiniz. Ay çiçek yağıda ekleyebilirsiniz ama zeytinyağı olması daha yararlıdır. Ardından şişenin ağzını iyice kapatın ve evinizin en iyi güneş gören bir yere koyun. 20 gün süresince her gün çalkalayınız. 20-25 gün sonunda kapağını açarak kokusunu içinize çekin ve bir kapa tülbent yardımıyla yağını süzün. Biberiye yağı zayıflamak için hazır. Serin yerde yada buz dolabınızda bir yıla kadar saklayarak kullanabilirsiniz.

Biberiye Yağı Hakkında Merak Edilenler

Biberiye yağı alerji yaparmı?

Biberiye yağı aşırı kullanılmadığı sürece alerjik etki yapmamaktadır. Ancak cildinizin biberiye yağına karşı hassas olup olmadığını vücudunuzun küçük bir bölgesine sürerek mutlaka deneyiniz.

Biberiye yağı basenleri eritirmi?

Biberiye yağı göbek ve basen bölgelerindeki yağları eritmekte oldukça etkili bir yağdır. Ayrıca selülit problemine de çok iyi gelmektedir. Yukarıda yazmış olduğumuz tariflere uyarak biberiye yağı ile basen eritebilirsiniz.

Biberiye yağı cilde nasıl uygulanır?

Biberiye yağını tüm bitkisel yağlarda olduğu gibi cildinize sürerek ve masaj yoluyla vücudunuza yedirerek kullanabilirsiniz. Eğer biberiye yağına karşı cildiniz hassas ise su ile incelterek kullanabilirsiniz.

Biberiye yağı cildi sıkılaştırır mı?

Biberiye yağının cilde faydaları saymakla bitmez. Bunlardan biri de biberiye yağının cildi sıkılaştırma özelliğidir. Özellikle doğum sonrası hem göbek bölgenizdeki yağlardan hem de doğum sebebiyle sarkan vücudunuzdan kurtulabilir ve cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Biberiye yağı çatlaklara iyi gelirmi?

Biberiye yağının kan dolaşımın arttırıcı özelliği bulunmakta ve bununla birlikte de çatlakları giderici özelliği bulunmaktadır. Gece biberiye yağını ( dilerseniz etkisini arttırmak için zeytinyağı ve badem yağı ile karıştırabilirsiniz) vücudunuza sürerek kullanabilirsiniz.

Biberiye yağı kaç günde inceltir?

Her ürünün her vücutta ayrı etkiyi gösterdiğini ve vücut yapısına göre bu sürenin uzayıp kısalabileceğini unutmayın. Gerekli azim, özveri ve biberiye yağı ile inceleceğinizi unutmayın.

Biberiye yağı tüylenme yapar mı?

Evet biberiye yağı kullanıldığı bölgelerde tüylenme yapmaktadır. Eğer bu konuda bir endişeniz varsa biberiye çayını tüketebilirsiniz. Ancak unutmayın ki tüylenme problemi lazer epilasyon yada tüy dökücü kremlerle kolayla atlatılabilen bir problemdir. Bu sebeple tüylenmeyi kafanıza takmayın ve zayıflamaya odaklanın.

Biberiye yağı ile bacak inceltme

Biberiye yağını göbek eritmede kullanılabildiği gibi bacak inceltmede de kullanılabilmektedir. Gece bacaklarına biberiye yağı sürün ve üzerini streç film ile kaplayın. Sabah bacaklarınızı ılık su ile yıkayınız.

Biberiye Yağı Zararları

Biberiye yağının bilinen bir zararı yoktur ancak bazı durumlarda cilde hassaslaşmaya ve tahrişlere yol açabilmektedir ve küçük bir ihtimal dahilinde kusmaya sebep olabilmektedir.

UYARI: Gebe hanımlar ve tansiyon rahatsızlığı bulananlar biberiye yağını kullanmamalıdır veya doktor kontrolünde kullanmalıdırlar.

 

Soda Ayran Limon ile Göbek Eritme Kürü

Göbek Eriten Mucize Yoğurt Kürü

Sumaklı Yoğurt Kürü İle Göbek Eritme

Soğan Kürü İle Zayıflama