Evde Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?

Doğal antibiyotik nasıl yapılır? Evde Doğal antibiyotik yapmak için ne lazımdır? Doğal antibiyotik malzemeleri nelerdir?

Evde kendi malzemelerinizle, tamamen doğal yöntemlerle hazırlayabileceğiniz ve sizi hastalıklardan kurtaracak doğal karışımı siz kadinneder.com okurları için yazıyoruz. Doğal antibiyotik karışımını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu karışım grip ve soğuk algınlığı için son derece etkilidir.

doğal antibiyotik

Doğal antibiyotik karışım için malzemeler:

-200 gr zencefil
-1 limon

– Yeteri miktarda bal

 

Doğal antibiyotik karışım hazırlanışı:

Zencefilleri ve limonu temiz bir şekilde yıkadıktan sonra ince ince doğrayınız. Yarım kiloluk kavanoz içerisine malzemeleri yerleştirerek üzerine kavanozun alabileceği kadar bal ekleyiniz. Ardından hazırladığınız karışımı 15 gün süresince bekletiniz. 15 gününü ardından 1 yemek kaşığı tüketin. Bu karışım vücudunuzdaki yorgunluğu alacaktır. Ayrıca nezle ve gribe karşı faydalıdır.

 

Zencefilin antibiyotik özelliği bulunmaktadır. Yiyeceklerden dolayı oluşan bakteri enfeksiyonlarına karşı tesirlidir. Ülsere karşı etkili faydalı olduğu bilinmektedir. Zencefilin içerisinde bulunan gingerol maddesinin ağrı kesici, ateş düşürücü ve yatıştırıcı faydası bulunmaktadır. İnce ince doğranmış 1 tutam zencefil, limonlu ılık suda20 dakika bekletilip günde 2-3 kez tüketildiğinde boğaz ağrılarında ve öksürüğün geçmesinde yararlı olacaktır.