Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

limon diyeti

Limon diyeti yaparak 7 günde 2 Kilo verebilirsiniz…

Limon hem içeriğinde bulunan maddeler sayesinde hem zayıflamanızı sağlar, hem de cildinizi güzelleştirir. Limon Diyetini bir haftalık süre ile uygulayarak yağ alımını en aza indirebilir ve günlük alınan kalori miktarını yaklaşık olarak 1200 kalori civarlarında tutabilirsiniz. Tüm bunların dışında limon tüketmek vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılamak için yiyeceklerinize limon ekleyebilirsiniz.

 

Bir Haftada 2 Kilo Verdiren Limon Diyeti Uygulanışı

Sabah: Bir fincan çay (şekersiz olmasına dikkat ediniz), iki dilim diyet ekmek ve bir çorba kaşığı miktarında limon marmelatı.

Pazartesi Öğlen:  İki tatlı kaşığı yağ (sıvı yağ olacak), iki tatlı kaşığı peynir ve limon suyu ile beraber pişirilmiş pilav (yaklaşık 70 gram), karışık salata, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limon suyu eklenmiş orta büyüklükte bir kase meyve salatası.

 

Akşam: Yağsız etle, yine yağsız olarak yalnızca limon suyu katılarak pişirilmiş kuşbaşı et (ortalama 120 gram), bir adet kepekli sandviç (bir paket diyet bisküvide kullanabilirsiniz), bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir limon suyu eklenerek pişirilmiş ıspanak.

 14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Salı öğlen: Üzerine bir miktar zeytinyağı ve 1 limonun suyu gezdirilmiş 150 gr fırında balık, 1 adet kepekli sandviç (1 paket diyet bisküvide kullanabilirsiniz), 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limonun suyuyla beraber pişirilmiş taze fasulye.

Akşam: 150 gr tavukgöğsü (1 tatlı kaşığı sıvıyağ ve yarım limon suyu ile pişirilmiş olacak). Yarım limon suyu ve çok az miktarda sıvı yağ ile ızgara edilmiş dolmalık biber, 1 adet kepekli sandviç (bir paket diyet bisküvide kullanabilirsiniz).

√Lahana Limon Maydanoz İle Göbek Eritme

Çarşamba öğlen: Yoğurt ve limon ile birlikte pişirilmiş 70 gram makarna, karışık salata (zeytinyağı ve 1 limonun suyu ile tatlandırılmış olacak), yarım limon suyu ve az miktarda şekerle karıştırılmış orta boy bir kase çilek.

Akşam: Maydanoz, yarım limon suyu eklenerek pişirilmiş 150 gr ahtapot, zeytinyağı ve yarım limon suyu ile beraber pişirilmiş taze fasulye, 1 adet kepekli sandviç (bir paket diyet bisküvide kullanabilirsiniz).

Perşembe öğlen: 40 gr dil peyniri, 30 gr ton balığı(diyet ton balığı olacak), 5 tane yeşil zeytin ve limon suyu ile birlikte yapılmış salata, 1 adet kepekli sandviç (bir paket diyet bisküvide kullanabilirsiniz), meyveler(muz ve üzüm dışındaki meyveler olacak) ve yarım limon suyu ile beraber hazırlanmış meyve salatası.

Akşam: Limon ve domatesle tatlandırılmış 150 gr palamut, yarım limon ve az miktarda zeytinyağı eklenmiş 150 gram salata, 2 adet taze haşlanmış patates.

 

Cuma Öğlen: Az miktarda sıvı yağ ve limon suyu ile tatlandırılmış 120 gr rosto, 1 adet kepekli sandviç (bir paket diyet bisküvide kullanabilirsiniz), 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limonun suyuyla hazırlanmış taze fasulye.

Akşam: 2 tatlı kaşığı yağ(sıvı yağ olacak), 2 tatlı kaşığı peynir ve limon suyu ile hazırlanmış pilav(yaklaşık 70 gr olacak), 120 gr haşlanmış, zeytinyağı ve limon suyu ile tatlandırılarak hazırlanmış dil, limon suyu ve çok az miktarda zeytinyağı ile tatlandırılarak hazırlanmış 150 yaklaşık gram salata.

limon diyeti zayıflama

 √Maydanoz Sarımsak Limon Kürü ile Kalp Damar Tıkanıklığı Şifası

Cumartesi öğlen: Limon suyuyla tatlandırılmış yaklaşık 120 gr ızgara tavuk, 1 adet kepekli sandviç (bir paket diyet bisküvide kullanabilirsiniz), 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyu ile hazırlanmış ıspanak.

Akşam: Yaklaşık 70 gr haşlanmış pirinç, sebze, 20 gr peynir, 30 gr ton balığı(diyet ton balığı olacak), zeytinyağı ve limon suyu eklenmiş salata, meyveler(muz ve üzüm dışındaki) ve yarım limon suyu eklenerek yapılmış meyve salatası, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış domates salatası.

 

Pazar Öğle: Yaklaşık 70 gr makarnayı haşlayarak, rendelenmiş 1 limonun kabuğu ve sıvı yağ ekleyerek tatlandırın. Üzerine yaklaşık 40 gr kaşar peyniri serpin. Sıvı yağ(1 tatlı kaşığı olacak) ve yarım limon suyu ile tatlandırılarak hazırlanmış taze fasulye, 1 portakal yâda greyfurt (C vitamini ve antioksidan bakımından oldukça zengindir).

Akşam: Az miktarda zeytinyağı ve limonla tatlandırılmış 150 gr balık(fırında pişirilmiş olacak). 1 adet kepekli sandviç (bir paket diyet bisküvide kullanabilirsiniz) 1 tatlı kaşığı sıvı yağ ve 1 limon suyu ile tatlandırılarak hazırlanmış ıspanak.