Tarçınlı Süt Karışımı İle Zayıflama

Tarçınlı Süt Karışımı İle Zayıflama

Tarçınlı Süt karışı ile göbek bölgenizde bulunan fazlalık yağlardan kurtulabilir ve vücudunuzu fazla yormadan rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Bu eşsiz karışımı düzenli olarak tüketerek bir ay içerisinde 4 kilo verebilirsiniz.

Son dönemlerin en çok konuşulan, kilo verdiren ve göbek eriten karışımı olan sütlü tarçın karışımını siz kadinneder.com okurları için derledik.

 

Tarçınlı Süt İçmenin Kilo Vermeye Faydası

Süt içeriğinde bulunan mineral, protein ve kalsiyum ile tükettiğimiz en temel gıdalar arasında yer almaktadır. Sütün kemikleri güçlendirmesi, tansiyonu düzenlemesi başta olmak üzere pek çok faydası bulunan doğal bir mucizedir. Ancak sütün bildiğimiz bu faydasının dışında, son zamanlarda yapılan araştırmalar neticesinde yeni bir faydası daha ortaya çıkmıştır. Günde iki bardak süt tüketmek yağlardan ve fazla kilolardan kurtulmaya yaramaktadır. Sütün bu faydasını daha da arttırmak ve daha etkili kılmak için ise tarçın yâda ya da tarçın kabuğu ile desteklenebilmektedir.

 

Çoğu zaman aşırı stres, menopoz, karbonhidrat tüketiminin fazla oluşu, protein ve kalsiyum alımının az veya yetersiz olması bölgesel kilolara sebep olmaktadır. Tam bu noktada süt devreye girerek kan şekeri dengesi, yeterli protein ve yeterli kalsiyum alımı dengesini sağlayarak bölgesel yağ yakımı sağlamaktadır. Çoğu hanımın özellikle göbek kısmında oluşan bölgesel kiloları için süt tüketilmesi şiddetle tavsiye edilmektedir.

Tarçınlı Süt Ne Zaman Tüketilmelidir

Tarçınlı süt kan şekerlerinin düştüğü ikindi öğünü ve gece yatmadan önce içilmesi zayıflamak için en iyi vakitlerdir.

Not: Esmer “sofra şekeri” rafine şekerin tüketilmemesi bu konuda oldukça önemlidir.

 

Bir Ayda Etkisini Görebilirsiniz

Metabolizmanız ile alakalı herhangi bir probleminiz yok ise, güzde tüketeceğiniz iki bardak tarçınlı süt ile iki kilo ile dört kilo arasında yağ yakmayı sağlayabilirsiniz. Eğer metabolizmanızda bir problem mevcut ise bu ortalamalarda değişiklik olabilir ancak mutlaka kilo verirsiniz.
Metabolik sendrom hanımlarda bilhassa kollarda kalınlaşmaya ve göbek kısmında “simit” olarak da bilinen bölgesel yağlanmaya sebep olmaktadır. Bunun nedeni ise hormonal problemler, genetik yapı ve insülin dengesinin bozulmasından kaynaklanmaktadır. Süt tüketimi kan şekerinin çok hızlı yükselmesini ve çok hızlı da düşmesinin engelleyerek bir denge sağlamaktadır. Bu denge bölgesel yağlanmaların önüne geçer ve düzenli tüketimde ise bölgesel zayıflama sağlar.

 

Tarçın Nasıl Tüketilmelidir

Günde bir çay kaşığı tarçının süt ile beraber tüketilmesi oldukça faydalıdır. 3 gram tarçın, 1 tarçın kabuğuna denk gelmektedir. Hesaplamanızı bu ayara göre yapabilirsiniz.

 

Süt Kullanımına Dikkat Etmesi Gerekenler

– Laktozu sindiremeyen vücuda sahip kimseler (laktoz intoleransı) – laktozsuz sütler mevcut
– Taş problemi bulunanlar
– Protein alımı kısıtlanmış olanlar
– Gaz sorunu ve şişkinlik problemini fazlaca yaşayanlar
– Reflü problemi bulunanlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ