Baş Ağrısı Çekenlere İnanılmaz Çözüm

Migren Ağrısı Çekenler İçin Evde Uygulayabileceğiniz İnanılmaz Etkili 4 Yöntem…

Dayanılması bir hal alan baş ağrılarınız akabinde mide bulantılarına yol açıyorsa, ışığa ve sese duyarlılığınız fazlalaşıyorsa belirtiler migreni gösteriyor olabilir. İnsanların günlük işlerini yaparken aniden yakalandıkları bu dayanılmaz ağrılara 4 özel çözüm önerimiz var. İşte migrene ev yapımı yöntem ve çözümler.

Lavanta Kokusu

Lavanta kokusunun iyileştirici gücü migren ağrılarınızı bir miktar dindirecektir. Lavanta yağını başınıza ve boynunuzda kullanabileceğiniz gibi, 2-3 bardak kaynamış su içerisine dört damla kadar döküp içinize çekerek de rahatlayabilirsiniz. Çok yoğun koku vermeyecek şekilde olmamasına özen gösterin.
Lavanta keseleri kullanmak da etkili olabilir…

Kafeinin sakinleştiriciliği

Kafeinin baş ağrısında sakinleştirici bir etkisi vardır. Migrenin başladığı zamanda bir fincan kahve hem ağrınızı azaltacak hem sizi sakinleştirecektir. Burada önemli olan nokta kafeini, ağrının çok artmadığı zamanda ve az miktarda almanız. Eğer ki enerji içeceği, kola gibi kafein içeren türden içecekler içtiyseniz üzerine tüketeceğiniz kahve sizi olumsuz etkileyip daha fazla ağrıya sebep olacaktır.

Sıcak, soğuk kompres!

Eskilerinde söylediği gibi ayağını sıcak tut başını serin. Migrenin en etkili tedavileinden biri de bu sıcak-soğuk kompres yöntemdir. Baş ağrınız başladığı zamanda ensenize soğuk su torbası (veya jeli) katıp, ayaklarınızı da sıcak suya katarsanız, kan basıncı ayaklarınıza doğru ilerleyeceğinden ağrıyı hafifletecektir.

Sıkıştırma!

Sıkıştırma yöntemi biraz canınızı yakabilir fakat çok etkilidir. Baş ağrınızı azaltmak için, bir elinizin baş ve işaret parmağı arasında kalan kısmını diğer elinizle sıkıştırınız. Canınız biraz yanacak şekilde sıkın. Bir kaç deneme yaparak o acı veren noktayı bulduğunuz zaman 60 saniye kadar öylece tutun.  Aynı yöntemi daha sonra diğer eliniz için de uygulayın. Ağrınızın hafiflediğini hissedeceksiniz.