Hamile Kalmak İçin İncir Kürü

İncir Kürü İbrahim Saraçoğlu‘nun hazırlamış olduğu yumurta sayısı eksik olmasından dolayı hamile kalama sorunu yaşayan hanımlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını rahat hale getiren bir kürdür:

İncir kürü hamilelik için faydasının haricinde kanser hücrelerinin gelişmesini engellemekten cilde parlaklık vermesine kadar bir çok faydası bulunmaktadır.

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir kürü yapımı basit ancak etkisi oldukça fazla olan kürler arasındadır.

Yarım litre (Yaklaşık 2,5 bardak) kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine sekiz tane kuru inciri ekleyerek yaklaşık yedi dakika ağzı kapalı olacak şekilde kaynatın. 7 dakika sonra ateşten alarak soğumaya alın. İçebileceğiniz bir kıvama geldikten sonra süzün. Hazırladığınız incir kürünü üçe bölerek yemeklerden 10 veya 15 dakika önce aç karnına tüketin.

Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

İncir Kürü Nasıl Uygulanır?

İncir kürü, iki defa yirmi bir gün boyunca kullanılır ve her yirmi bir gün bittiğinde tam olarak bir hafta ara verilir. Toplam olarak incir kürü uygulama süresi kırk iki gün olmalıdır.

Uygulama zamanlarına bir hafta verilen ara süreler dahil edilmez. İncir kürü her kullanımda günlük ve taze olarak hazırlanması lazımdır.

İki çeşit incir kürü vardır ve birbirine karıştırılmamalıdır. Tarifler birbirine çok yakın ancak kaynatma ve kullanım süreleri farlıdır. Burada verdiğimiz tarif “hamile kalmak için incir kürü tarifi” Konunun devamında vereceğimiz kür ise “yumurta çatlatmak için incir kürü” dür.

Yumurta Çatlatmak İçin İncir Kürü

Bir litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra soğumaya alınız. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe bölerek yemeklerden on- on beş dakika önce aç karnına içilir.
Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Yumurta çatlatmak için incir kürü, iki defa yirmi beş gün boyunca kullanılır ve her yirmi beş gün bittiğinde tam olarak bir hafta ara verilir. Toplam olarak incir kürü uygulama süresi elli gün olmalıdır.

Uygulama zamanlarına bir hafta verilen ara süreler dahil edilmez. İncir kürü her kullanımda günlük ve taze olarak hazırlanması lazımdır.

İncir Kürü Faydaları Nelerdir?

İncir kürü hamile kalmayı kolaylaştırmasının yanında bir çok şifayıda içeriğinde barındırmaktadır. Kısaca incir kürünün faydalarını sıralayacak olursak;

  • Cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Cildi parlatır ve cilt sorunlarını ortadan kaldırır.
  • Yumurta çatlamasına yardımcı olur ve hamile kalmayı kolaylaştırır.
  • Kabızlık gibi sindirim ve bağırsak sorunlarını ortadan kaldırır
  • Özellikle kışın grip benzeri rahatsızlıklardan sizi korur ve vücut direncini arttırır.
  • Kanserli hücrelerin büyümesini ve vücuda yayılmasını önlemektedir.
  • Saçlarınızın daha güçlü olmasını ve canlanmasını sağlamaktadır.
  • Kas ve eklemlerin daha sağlıklı olmasını sağlar ve buralarda oluşan ağrıların azalmasını sağlamaktadır.
  • Kansızlığa karşı faydalıdır.

Dikkat: Prolaktin yüksekliği olan kişilere kürümüzün kullanımı önerilmemektedir. Kisti bulunan kişilere önerilmemektedir. Ayrıca menopoz belirtisi bulunan hanımların bu kürü uygulamaları sakıncalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular;

İncir özellikle vermiş olduğumuz “hamile kalmak için incir kürü” ve “Yumurta çatlatmak için incir kürü” tarifleri sayesinde doğurganlığı arttırmaktadır. Bunların haricinde incirin afrodizyak etkisinin bulunduğuda unutulmamalıdır.
Hamile kalmak için yapılabilecek pek çok kür seçeneği vardır. Size hangisinin faydasının olacağını bilmek elbet imkansızdır. Ancak hamile kalmak için yapılan kürler arasında en popüler olanı İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilen incir kürüdür. Bunun haricinde tarifini verdiğimiz zeytinyağlı incir kürüde hamile kalmak için çok faydalıdır. Ayrıca Havuç-incir kürü, Soğan kürü, Testere dişli aslan pençesi kürüde hamile kalmak için kullanılabilecek kürler arasındadır.
Doğadaki her bitkinin insan için bir faydası ve mucizesi mutlaka vardır. Ancak bazen istediğiniz faydayı alabilmek için belirli kriterlere ve aşamalara uymanız gerekmektedir. Kuru incir içinde bu aşamalar geçerlidir. Her gün kuru incir yemek hamile kalmayı kolaylaştırmaz ancak üstteki tarifle hamile kalmak için incir kürü hazırlarsanız o zaman hamile kalmanız kolaylaşır.
İncir kürü, iki defa yirmi bir gün boyunca kullanılır ve her yirmi bir gün bittiğinde tam olarak bir hafta ara verilir. Toplam olarak incir kürü uygulama süresi kırk iki gün olmalıdır. Yemeklerden 10-15 dakika önce içilmelidir. Ayrıca hamile kalmak için incir kürü adet döneminin hemen bitiminde yapılmalıdır. Devam eden 23 günlük süreç ve 7 günlük dinlenme zamanlarını tam ayarlayabilmek için.
Burada ki ayrıntı önemli olduğu için dikkat ederseniz iyi olur. Kürlerin zamanlarını karıştırmamak için.
Hamile Kalmak İçin İncir Kürü: 21 gün kullanılır. 7 gün ara verilir. Tekrar 21 gün kullanılır.
Yumurta Çatlatmak İçin İncir Kürü: 25 Gün kullanılır. 7 gün ara verilir. Tekrar 25 gün kullanılır.
Hamile Kalmak İçin Zeytinyağlı İncir Kürü: 1 Ay boyunca kullanılır.

Zeytinyağı Hamile Kalmayı Kolaylaştırır Mı?

Zeytinyağının tek başına hamile kalmayı kolaylaştırıcı bir özelliği yoktur. Özellikle sürülerek kullanıldığına dair hurafelere kulak asmamanızı öneririz. Zeytin yağı incir gibi besinlerle kullanıldığı zaman etki göstermektedir. İbrahim Saraçoğlu gibi pek çok uzmanında vermiş olduğu bilgiler bu yöndedir. Yazımızda tarifini verdiğimiz hamile kalmak için incir kürü tariflerini uygulayabilirsiniz.
Yumurtalıkları canlandırmak için yazımızda verdiğimiz Yumurta Çatlatmak İçin İncir Kürü tarifini uygulayabilirsiniz. Sadece bu küre güvenerek değil, hayatınızda değişiklikler yaparak sağlıklı sonuca ulaşabilirsiniz. Sağlıklı beslenmeli, düzenli olarak hafif egzersizler yapmalı, kafanızı sakin tutmalı ve stresten uzaklaşmalı ve en önemlisi sigarayı bırakmalısınız.
Hamile kalmak için faydalı olan bir çok şifalı bitki ve kür mevcuttur. Yazmış olduğumuz incir kürlerinin haricinde; Havuç-incir kürü, Soğan kürü, Testere dişli aslan pençesi kürü, Hayıt çayı, Aslanpençesi, civan perçemi ve çobançantası, Maca otu ve Isırgan otu gibi bitkiler kullanılmaktadır. Ancak en çok kullanılan ve denenen kürün yukarıda yazmış olduğumuz ve İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen incir kürü olduğunu unutmayın.