Çörek Otu ile Zayıflama

Çörek otunun zayıflamak için kullanıldığı artık zayıflamak isteyen her hanım tarafından bilinen bir gerçektir. Düzenli olarak her gün kullanıldığında fayda sağlar.

Çörek otunun zayıflamada kullanım şekli ise, ağızda çiğnemek ve yutmak suretiyledir. Gün içinde ana öğünlerimizden yaklaşık 1 saat kadar önce 1 çay kaşığı kadar çörek otunu iyice çiğnedikten sonra su yardımıyla yutmanız yeterlidir. Ancak zayıflama amacıyla kullanılan çörek otunun ve yağının saf ve ilk sıkım sonucu elde edilmiş olması mühimdir. Çünkü ilk sıkımdan elde edilen çörek otu yağı koyu bir kıvamdadır ve iştah kesici özelliğe sahiptir. Dolayısıyla da vücuttaki yağların parçalanmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olur.

√Çörek Otu Yağı Faydaları – Yararları Nelerdir?çörek otu zayıflatır mı

Çörek Otu ile Zayıflanır mı?

Çörek otu ile zayıflama yöntemi tıbbi olarak laboratuarlarda yapılan çalışmalar sonucu da kanıtlanmıştır. Yemeklerden önce bir miktar çörek otu tohumunun çiğnenerek yutulması zayıflama çabalarında etkilidir.

Eğer zayıflamada çörek otu yağı kullanılacaksa da yine yemeklerden yaklaşık 1 saat önce 1 su bardağı su ile 5 damla çörek otu yağı alınır.

 √Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifasıçörek otu diyeti

Çörek Otu ile Nasıl Zayıflarız?

Çörek otunun iştah kapatıcı özelliği sayesinde tokluk hissi elde ederiz ve daha az yiyerek çabuk doyarız. İçeriğindeki maddeler sayesinde de bağırsaklarda müshil etkisi gösterir. Bağırsaklardaki besinlerin daha kolay tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca sindirim sistemindeki sorunlara da yardımcı olur ve dizenli çalışmasını sağlar. Karaciğerin temizlenmesinde de etkilidir.

Çörek otu ile yukarıda belirilen şekilde alındığında 1 ayda kayda değer bir ilerleme sağlamak ve 2 beden kadar incelmek mümkünüdür. Fakat nasıl olsa çörek otu kullanıyorum ve garanti zayıflayacağım diye düşünerek fazla besin tüketirseniz bu imkansızdır.

 √Göbek Ve Basen Eritmek İçin Biberiye Yağı Faydalarıçörek otu faydaları

Çörek Otunun Sağlığa Yararları

Çörek otu, astım, romatizma ve alerji tedavisinde bitkisel destek olarak kullanılabilir. Ayrıca vücutta bulunan bakterilerin vücuttan atılmasında da etkilidir.

Ayrıca düzeni kullanımda vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardım eder.

Çörek otu, safra kanallarını temizler, vücuttaki ürik asidin azaltma özelliğine sahiptir.

Çörek otunun son özelliği olarak ise yine vücuttaki Omega yağ asitlerini dengelemesi sayılabilir.

Görüldüğü gibi çörek otunun zayıflamanın yanı sıra sağlığa pek çok yararı bulunmaktadır. Ancak her metabolizmanın farklı işlediği her zaman göz önünde bulundurulmalı ve beklenmeyen bir etki ile karşılaşıldığında mutlaka doktora danışılmalıdır