Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu

İncir çekirdeği yağı, diyet dönemlerinde etkili bir toksin atıcı olarak kullanılmaktadır. Bu özelliğinin yanında etkili bir göğüs sıkılaştırma ürünüdür. Kadınların doğum sonrası büyük bir sıkıntısı olan göğüs sarkma problemine karşı, özellikle İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği kür ile kurtulabilirsiniz. Sadece göğüs sıkılaştırma için değil cilt sarkması ve cilt yaşlanmasında da kullanılması gereken etkili bir maddedir.

 

Göğüs Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü İbrahim Saraçoğlu

Bir tatlı kaşığı incir çekirdeği ile bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağını karıştırarak kürünüzü hazırlayınız. Sıkılaştırma ve sarkma sorununu çözmek için kürü göğüslerinize masaj yaparak uygulayınız. Bu kürü üç ay süresince kullanmanız gerekmektedir. Karışımı günlük ve taze olarak hazırlamanız daha iyi olacaktır. Kürü uygulama başladığınız ilk hafta sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa uygulayınız. Diğer günlerde ise günde bir defa kullanarak üç ayı tamamlayınız. Kullanacağınız ürünlerin doğal ve soğuk sıkma ürünler olmasına özen gösteriniz. Bilinen bir yan etkisi bulunmamakla birlikte, alerjik bir durumun ortaya çıkmasına karşı dikkatli olmalı ve ilk kullanımlar neticesinde bir problem yaşanması durumunda, küre ara vererek bir hekime başvurulması gerekmektedir.

 

İncir Çekirdeği Yağı Faydaları 

Yapılan araştırmalar neticesinde, incir çekirdeği yağının Omega-3 açısından oldukça zengin olduğunu ortaya çıkarmıştır. Hatta Omega-3 oranı Omegu-3 kaynağı olarak bilinen balıktan dahi fazladır. Ayrıca incir çekirdeğinde Omega-6 oranında oldukça fazla bulunmaktadır. Omega-3 maddesinin vücutta eksik olması ciddi problemlere yol açmakta olup alınması ise beyin ve kalp açısından oldukça önemlidir. Ülkemizde incir üretiminin fazla olması bu yağa ulaşmayı kolaylaştırma ve faydasından fazlaca yararlanmayı önümüze getirmektedir.

 

Ayrıca; Cilt sıkılaştırma, sedef rahatsızlığı, yara ve yanıklar için, saç dökülmesini önlemek içinde kullanılabilmektedir.