Karbonat Limon İle Hazırlanan Mucize Kür

Karbonat Limon Zayıflatır mı?

Karbonat ve Limon ayrı ayrı kullanıldıklarında dahi mucize faydalar ortaya çıkarmaktadır. Karbonat ve limon birleştiğinde ise müthiş bir karışım ortaya çıkmaktadır. Siyah noktalardan diş beyazlatmaya ve sivilce problemine kadar pek çok derdin çaresi karbonat ve limon karışımı olabilmektedir. Tüm bunların yanında karbonat ve limon suyu ile zayıflama da mümkündür.

Karbonat limon sivilce ve siyah noktalardan kurtaran özelliğinden dolayı hanımlar arasında en sık kullanılan karışımlar arasındadır. Bunun yanında karbonat limon diş sararmalarına çok iyi gelmekte ve bu konuda şikayetçi olanların mutlaka notları arasında olmalıdır. Malzemeleri her mutfakta rahatlıkla bulunan ve kendisi ise oldukça basit bir şekilde hazırlanabilen bir kürdür.

karbonat limon sivilce

Karbonat Limon Maskesini Sivilce ve Siyah Nokta için Kullanma

  • İlk olarak bir bardak altına bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin.
  • Daha sonra sekiz damla limon suyunu karbonatın üzerine ekleyin. (Taze sıkılmış limon suyu olmalıdır.)
  • Karbonat ve limon karıştığında bir köpürme oluşacaktır.
  • Köpürmenin bitmesini bekleyin ve malzemeleri kahve telvesi kıvamına gelinceye kadar karıştırın.
  • Karışımda son olarak dikkat etmeniz gereken nokta kıvamıdır. Yüz maskesi olarak kullanacağınız için ne çok katı nede çok akışkan olmalıdır.
  • Kıvamı da tutturduysanız eğer karbonat limon maskesi kullanmaya hazırdır.

Siyah nokta ve sivilceler için karbonat limon maskesini kullanmak fazla vaktinizi almayacak ve sizi fazla yormayacaktır. Hazırlamış olduğunuz karbonat maskesini akşamları yüzünüze tatbik ediniz. Maske yüzünüzde on dakika boyunca kalsın. Karışımdaki içeriklerden dolayı hafif bir yanma ve kaşıntı yapabilir. Sabırlı olmanız gerekmektedir. Bekleme süreniz on dakikayı aşmasın. On dakika sonunda yüzünüz durulayarak temizleyin ve son bir aşama olarak yüzünüze nemlendirici krem sürün. Karbonat limon maskesi ile sivilce ve siyah nokta probleminizden kurtulabileceksiniz.

Yoğurt Karbonat Limon Maskesi

Karbonat ve limon karışımına yoğurt ilave ederek hem sivilce gibi cilt problemlerinden kurtulabilir hem de cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Bir kase içerisine iki kaşık kader sade yoğurt, bir tatlı kaşığı karbonat ve bir iki damla limon suyu ekleyerek karıştırın. Sivilce bulunan yada yüzünüzde sivilce oluşabilecek bölgelere pamuk yardımıyla uygulayın ve cildinizde 20 dakika kadar kalmasını sağlayın. Son olarak yüzünüzü temizce yıkayarak bastırmadan havlu ile kurulayın. Maskeden sağlıklı bir sonuç almak için haftada iki üç kere kullanmak gerektiğini unutmayın.

Yoğurt karbonat limon maskesi kullananlar diğer tariflere göre bu karışımdan daha çok fayda sağladığını belirtmektedirler. Eğer sizde kullandıysanız lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

Karbonat Limon Zeytinyağı Maskesi

Karbonat Limon Zeytinyağı Maskesi

Yine bir kase içerisine iki kaşık kader sade yoğurt, bir tatlı kaşığı karbonat, bir iki damla limon suyu ve bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek iyice karıştırın. Karbonat limon zeytinyağı maskesi özellikle cilt lekeleri için çok faydalıdır. Cildinizde laka bulunan bölgelere yada leke çıkmaya başlayan bölgelere uygulayarak, maske cildinizde kuruduktan sonra ılık su yardımıyla cildinizden temizleyin eğer evde mevcutta nemlendirici krem ile cildinize son bir bakım uygulayın.

Karbonat Limon Cilt Beyazlatma

Karbonat limon karışımı cilt beyazlama için hem pratik hem de en etkili sonuçlardan biridir. Karbonat ve limonu ana madde olarak kullan bir çok cilt beyazlama tarifi ve karışımları bulunmaktadır. Biz sizler için en ulaşılabilir karışımı hazırlayacağız. Siz dilerseniz cildinize iyi gelen bitkisel yağları bu karışıma ekleyerek kendi karbonat limon cilt beyazlatma maskenizi hazırlayabilirsiniz.

  • Bir kase içerisinde bir kaşık yoğurt, bir yumurta, iki yemek kaşığı limon ve iki yemek kaşığı karbonatı iyice karıştırarak cildinize yada vücudunuzda beyazlamasını istediğiniz bölgeye sürerek yarım saat kadar (süreyi azaltabilirsiniz) bekletin ve ardından ılık su ile cildinizi temizleyin. Evde mevcutta nemlendirici krem ile cildinize son bir bakım uygulayın.
  • Bir yemek kaşığı mısır unu, iki yemek kaşığı limon suyu, yarım tatlı kaşığı zerdeçal, yarım tatlı kaşığı karbonat ve eğer evde varsa birkaç damla gül suyu. Tüm malzemeleri bir kase içerisine ekleyerek iyice karıştırın ve hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın yarım saat kadar bekletin ve ardından ılık su ile cildinizi temizleyin. Evde mevcutta nemlendirici krem ile cildinize son bir bakım uygulayın.

Tahrişlere yol açmamak için karbonat limon ile hazırlana cilt beyazlatma maskeleri iki haftada bir kez uygulamaya dikkat ediniz.

Karbonat Limon İle Diş Beyazlatma

Karbonat Limon İle Diş Beyazlatma

İlk olarak bir bardak altına bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin.

Daha sonra sekiz damla limon suyunu karbonatın üzerine ekleyin. (Taze sıkılmış limon suyu olmalıdır.)

Karbonat ve limon karıştığında bir köpürme oluşacaktır.

Köpürmenin bitmesini bekleyin ve malzemeleri kahve telvesi kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

Hazırlamış olduğumuz karbonat limon karışımını ilk olarak bir pamuk yardımı ile dişlerinize sürün. Karışım dişlerinizde iki dakika boyunca kalsın. Son olarak ağzınızı soğuk su ile temizleyin ve dişlerinizi fırçalayın. Temizlik sonrası dişinizi mutlaka fırçalayınız. Çünkü bu fırçalama ağzınızı asitten arındırmak ve diş minesini aşındırmamak için gereklidir. Aynı şekilde karışımı iki dakikadan fazla ağzınız da bekletmeyiniz.

( Dişleri Beyazlatmak için ve Diş Tartarlarına Karşı ayrıca CEVİZ KABUĞU konulu makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bknz. Ceviz ve Kabuğundaki Gizli Mucizeler )

Karbonat Limon İle Hazırlanan Mucize Kür

Karbonat Limon Zayıflatır mı?

Zayıflamanın en temel aşaması metabolizmayı hızlandırmaktır ve tüm diyetler bu amaçlar doğrultusunda hazırlanmaktadır. Ayrıca vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye yükseltmek oldukça önemli bir konudur. İşte karbonat limon karışımı hem metabolizmayı hızlandırmakta hem de vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye yükseltmektedir.

Zayıflatan Karbonat Limon Kürü

Bir bardak su içerisine bir tatlı kaşığı karbonat ve taze sıkılmış bir adet limonun suyunu ekleyerek sabah ve akşam yemeklerinden önce tüketin. Yalnız karbonat limon zayıflama kürünü uygularken spor ve belirli egzersizlerde yapmayı ihmal etmeyiniz. Sporla desteklenecek karbonat limon karışımı kısa sürede zayıflamanızı sağlayacaktır. Not: Mide rahatsızlığı bulunanların dikkatli kullanması gerekmektedir.