Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama

tarçınlı su

Tarçınlı su diyeti , ekranların vazgeçilmez güzellerinin birçoğunun kullandığı ve  sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlere önerdikleri doğal bir karışımdır.  Çubuk tarçınlı su yapımı oldukça basit olan bu karışımın etkileri is oldukça büyüktür.

Tarçınlı Su Zayıflatır Mı?

Tarçınlı su ile ilgili en çok merak edilen ve en çok sorulan soru tarçınlı su zayıflatırmı sorusudur. Zayıflamak isteyip de tarçınla tanışmayan yoktur sanırım. Tarçın sadece çubuk olarak değil toz halinde kullanıldığı zaman da zayıflamayı desteklemektedir.

Tarçın en çok bilinen ve kullanılan baharatların başında gelmektedir ama tadı itibariyle bu baharatı  yanında katkı maddeleri olmadan olmadan tüketmek biraz zor oluyor. Bu sebeple çoğunlukla pastalarda tat vermesi amacıyla kullanılıyor. Tarçının faydaları arasında metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlaması, vücuttaki yağları yakması ve sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını desteklemesi ilk sıralarda gelmektedir. İşte bu özellikleri ile hazırlanacak bir  tarçınlı su diyeti ile kısa zamanlarda etkili bir şekilde kilo verebilirsiniz.

√Bal ve Tarçın İle Hazırlanan Mucizevi Kür

tarçınlı su ile zayıflama

Tarçınlı Su İle Zayıflama

Suyun bol tüketilmesi zayıflama aşamalarında oldukça öneme sahip bir konudur. Günlük iki litre su tüketilmesi birçok diyetin ana konusunu oluşturmaktadır. Tarçının zayıflatıcı özelliği diyet listesi arayan herkes tarafından bilinmektedir. Aşağıda yazılı olan tarçınlı su nasıl yapılır tarifi ile kolayca hazırlayabilir ve tarçınlı su ile zayıflamaya sağlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz. Tarçınlı su diyeti ile birlikte bol su tüketerek zayıflamayı daha destekli bir hale getirebilirsiniz.  Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz su diyeti konumuzu inceleyebilirsiniz. Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz”

Tarçınlı Suyun Faydaları

 • Tarçınlı su size tokluk hissi yaşatır ve daha uzun süreli gıda alımından uzak durmanızı sağlar.
 • Kan şekerinin vücudunuz tarafından daha etkili işlenmesini sağlamaktadır.
 • Etkili bir yağ yakıcıdır. Vücuda enerji veren yağ depolarını daha çok çalıştırarak yağ yakımını destekler.
 • Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar ve gün içerisinde tüketilen gıdaların vücut tarafından daha hızlı sindirilmesini sağlar.
 • Sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını yardımcı olur ve kilo almaya yok açan nedenleri ortadan kaldırır.

 √Tarçınlı Süt Karışımı İle Zayıflama

tarçınlı su yapımı

Tarçınlı Su Yapımı

 Malzemeler:

 • Üç dört adet çubuk tarçın.
 • Beş su bardağı su.

 Bu malzemelere ek olarak damak zevkinize ve vücut yapınıza daha etkili sonuçlar verdirdiğini düşündüğünüz, kök zerdeçal, zencefil, defneyaprağı, karanfil veya elma dilimleri de ekleyebilirsiniz. Tüm bu ürünler zayıflamayı destekleyici ürünlerdir. Ayrıca karışıma üçüncü olarak limon ekleyerek limonlu tarçınlı su hazırlayabilirsiniz.

Hazırlama

Hazırlamaya geçmeden önce; kullanacağınız malzemeyi kendinize göre arttırabilir yada azaltabilirsiniz. Oranı kendiniz ayarlayınız.

Uygun büyüklükteki bir kap içerisine suyu ve çubuk tarçınlarınızı ekleyerek yaklaşık on dakika boyunca kaynatınız. Eğer ek ürünler kullanacaksanız (zencefil ve zerdeçal gibi) karışımınızın içerisine ekleyerek ocağın altını kapatıp oda sıcaklığında soğumaya alınız. İçebileceğiniz bir soğukluğa geldiği zaman içebilirsiniz. Bir parça limon ekleyerek de içebilirsiniz.

Bu karışım kendinizi dinç hissettirecek ve size açlık hissi yaşatmayacaktır.

Tarçınlı Su İle 15 Günde 5 Kilo verebilirsiniz.

toz tarçınlı su yapımı

Toz Tarçınlı Su Yapımı

Bazı arkadaşlar toz tarçınlı su yapımı olurmu diye sormuşlar. Tarçınlı su diyetinde amaç çubuk tarçının özünün suya bırakılması ile zayıflamaya yardımcı olmasını sağlamak. Toz tarçın kullanmak isteyenler yoğurda, yulafa yada meyve suyuna toz tarçın ekleyerek kullanabilirler. Hatta toz tarçın ile tarçın hazırlayarak da tüketebilirler. Ancak tarçınlı su diyetinde mutlaka çubuk tarçın kullanılmalıdır unutmayın.

Tarçınlı Su Ne Kadar Tüketilmeli? | Ne Zaman İçilmeli?

İlk önce şunu belirtelim, evet tarçınlı su hızlı bir şekilde zayıflama sağlar ancak aşırı ve dengesiz tüketmek sağlığınızı ciddi anlamda etkileyecektir bu yüzden belirtilen ölçülerde ve belirtilen zamanlarda içmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Tarçınlı günde 1 bardak tüketilmelidir. Sabahları aç karnına yada gece uyumadan önce tüketiniz. Tarçınlı suyun zayıflama etkisinden yararlanmak için tüketilebilecek en sağlıklı zamanlar bunlardır.

√Zencefil Zerdeçal Yoğurt Tarçın İle Zayıflama Diyeti

Tarçınlı Su Diyeti Yapanlar

Siz de tarçınlı su diyeti yaptıysanız, görüşlerinizi mutlaka bizimle paylaşarak diğer okurlarımızın faydalanmasını sağlayınız.

Tarçınlı su diyeti İbrahim Saraçoğlu tarafından da katılmış olduğu bir çok programda anlatılmıştır. Dilerseniz ibrahim saraçoğlunun tarçınlı su diyeti ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı buradan izleyebilirsiniz.

Tarçının Faydaları

 • Tarçın kötü kolesterolü düşürür.
 • Kan şekerini düşürür.
 • Kanın pıhtılaşmasını önler.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Baş ağrısı ve migrene iyi gelir.
 • Kilo vermeye yardımcı olur.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Kan dolaşımını arttırır.

Tarçınlı Su Zararları

Tarçınlı suyun bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır ancak alerjiniz olma ihtimaline karşın bir gün denedikten sonra vücudunuz tepki verip vermediğine dikkat ediniz. Eğer alerjik bir durum ortaya çıkarsa kesinlikle kullanmayınız. Ayrıca aşırı olarak tüketimlerden uzak durunuz.