Sarımsak Çayının Faydaları

Sarımsak çayı, rahatsızlık verici kokusu sebebiyle içilmekte tereddüt edilen çaylar arasındadır. Fakat son günlerde sarımsak çayı zayıflatıcı faydası ile gündeme gelmiş ve popüler olmuştur.

 

Sarımsak çayı, kilo vermeyi destekleyici oluşunun yanında hastalıklara da iyi gelmesi ile son zamanlarda çokça tüketilen bir çay olmuştur.

Sarımsak çayı çoğunlukla da alerjilerle mücadele ederek vücut direncini arttırmada faydalıdır.

Yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunanlar için de tavsiye edilmekte olan sarımsak çayı, uzun yıllardır şifa kaynağı olarak kullanılan bir çay türüdür.

Sarımsak Çayı Nasıl Hazırlanır?

Sarımsak çayının hazırlanması oldukça basittir. 2 diş sarımsak kaynatılarak ılımış bir içecek kıvamına getirildikten sonra tatlandırmak için 1 çay kaşığı bal ilave ederek içebilirsiniz. İsterseniz içerisine çeyrek kadar limon sıkarak da tüketebilirsiniz. Burada önemli olan ise bal kaynar suya karışmamalıdır. Balık çayınıza ılık hale geldikten sonra eklenmelidir. Çayınızı hazırlarken her bir çay bardağına 1-2 diş sarımsak gelecek şekilde ayarlamalısınız. Çayınız su miktarını ekleyeceğiniz sarımsak diş sayısına göre ayarlayabilirsiniz.

Vücuda büyük faydaları olan sarımsak çayı, mineral ve vitamin açısından oldukça zengin bir çaydır. Midenizi zararlı parazitlerden muhafaza etmektedir. Sarımsak çayı kış aylarında griple mücadelede oldukça tesirli bir yardımcıdır. Sarımsak çayı, vücut direncinizi enfeksiyonlara karşı arttırarak vücudunuzu koruyacaktır.