Öksürüğe Karşı Doğal Elma Çayı

Öksürüğe Karşı Doğal Elma Çayı

Öksürük problemi yaşayanlar için elma çayı oldukça etkili bir ilaçtır. Kış aylarını şiddetli yaşamaya başladığımız şu günlerde öksürük ve balgam benzeri rahatsızlıklar artmaya başladı. Her iki rahatsızlıkta insanın sosyal yaşamını olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır.

İşte siz kadın ne der okurları için hazırladığımız Öksürük için doğal elma çayı mucizesi…

 

Öksürük için Elma Çayı :

İnce olarak dilimlenmiş 1 tane elmayı kabuklarıyla beraber 1 litre suyun içerisine ekleyiniz. Haşlanıncaya kadar kaynatınız ve ardından bir süre dinlendiriniz. Dinlendirdiğiniz elma suyunu ılık bir sıcaklığa geldiği zaman tüketebilirsiniz.

 

Balgam Söktürmek İçin Elma Çayı Tüketmelisiniz

Balgam İçin Elma Çayı Hazırlama: Tüketebileceğiniz çayın miktarına göre malzemeleri ayarlayarak yeteri miktarda elmanın kabuklarını bir miktar suyun içerisine soyunuz, ardından bir miktar ‪tarçın, bir miktar ‎zencefil ve bir miktar ‎karanfil ekleyin. Hazırladığınız karışımı yaklaşık 10 dakika demlendirdikten sonra içebileceğiniz bir ılıklığa getirerek tüketin. Elma kabuklarıyla hazırlayacağınız çay göğsünüzü yumuşatır ve balgam söktürmeye yardımcı olur.

Gıcık haline dönüşen öksürüğünüz mevcutsa bu karışımları mutlaka deneyin.

Öksürük-için-doğal-elma-çayı-2

Kekik – Bal:
Kekik ve bal üst solunum yolları enfeksiyonlarına, bronşit bronşit benzeri rahatsızlıklara karşı oldukça etkilidir. Bu tür rahatsızlıklar öksürüğe sebep olmaktadır ve bu öksürüğü gidermek için kekik kullanılmaktadır. Kekik yaprağı, oldukça etkili bir bir öksürük ilacıdır. İçerisine bal ekleyerek hazırlanacak bir kekik çayı daha yararlı olacaktır.

 

Karabiber Çayı:
Karabiber Çayı Hazırlanışı: Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile bir fincan içerisinde iyice karıştırınız. Ardından karışımız üzerine kaynamış su dökünüz. Yaklaşık 15 dakika demledikten sonra süzünüz ve karabiber çayınız hazır. Balgamlı halde dönüşen öksürüğü karşı karabiber çayını oldukça faydalıdır. Karabiber, dolaşımı ve balgam akışını harekete geçirir. Bal, eklendiğinde ise öksürüğü tamamen keser. Bu karışım doğal bir antibiyotik özelliği bulundurmaktadır.

 

Limon – Karabiber – Tuz:
Hazırlanışı: Bir adet limonu dörde bölünüz. Böldüğünüz limon parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz atınız. Var olan kış rahatsızlıklarınız iyileşmesini hızlandırması için limonu yiyiniz. C vitamini ile insan vücudu bağışıklığı güçlenirken, nefes alışınız da rahatlayacaktır. Öksürük için de uygun bir karışımdır.
Badem – Portakal suyu:
Hazırlanışı: Tüketebileceğiniz miktarda bademleri çırpıcı yardımıyla parçalayınız. Bir fincan portakal suyu ile birkaç çay kaşığı parçalanmış bademi karıştırınız. Bu karışım öksürüğünüze çok iyi gelecektir.

Ilık süt – Bal:
Ilık bir bardak sür içerisine ekleyeceğiniz bir miktar bal, öksürüğünüzü alacak ve boğazınızı tamamen rahatlatacaktır. Boğazınızdaki gıcıktan dolayı oluşan öksürüğü kesecektir.
Not: Öksürme sebebiniz; astım, alerji benzeri rahatsızlıklar da olabilir. Her ihtimale karşı, uzman bir doktora başvurmayı unutmayınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ