Ağız Kokusu İçin Bitkisel Tedavi Kürü

Ağız Kokusu İçin Bitkisel Tedavi Kürü

Ağız kokusu probleminden kurtulmak için İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu bitkisel kürleri siz kadinneder.com okurları için paylaşıyoruz.

Ağız Kokusunun Nedenleri

Ağız kokusu insan hayatını günlük yaşamda oldukça olumsuz etkileyen bir durumdur. Ağız kokusu tedavisine geçmeden önce ağız kokusunun nedenlerini bilmek daha iyi olacaktır. Ağız kokusunun birçok sebebi bulunmaktadır. Bunun tespit edilmesinin en uygun yolu bir hekime başvurmaktır. Ağız kokusunun başlıca sebebi kronik farenjit, tükürük bezleri iltihaplanması, bademcik iltihaplanması, diş ve diş eti rahatsızlıkları ve mide sorunlarıdır. Farenjit problemi bulunanlarda gece farenjidin etkileri artar ve ağız açık şekilde uyunur bu sebeple de ağız kokusu artar. Bu şekilde oluşan ağız kokuları da ciddi rahatsızlık oluşturur.

 

Ağız Kokusunu Gidermek İçin Neler Yapılmalı?

Ağız kokusunu gidermek için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun önermiş olduğu birçok yöntem ve ağız kokusu kürü bulunmaktadır. Bu yöntemlerden sizin için en uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz.

 

Ağız Kokusu Giderici Bitkisel Doğal Kürler

  • En pratik yöntemlerden biri 5-6 adet maydanozu çiğnemektir. Maydanoz anında ağız kokusunu giderecektir.
  • Ada çayı ağız kokusuna iyi gelmektedir. Ada çayı ile gargara yaparsanız ağız kokunuz geçecektir. Ada çayını içtikten sonra 5-6 adet taze maydanoz çiğnerseniz daha etkili sonuç alırsınız.
  • Bir bardak su içerisinde 5-6 gram ceviz yaprağını bir süre kaynatın. Hazırladığınız karışım ile gargara yaparak ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde hazırlayacağınız karışım ile ayak kokularınızdan da kurtulabilirsiniz.
  • Üç adet cevizi yarım su bardağı su içerisinde ortalama sekiz dakika kısık ateşte kaynatın ve ardından bir süre demlemeye alın. Daha sonra hazırladığınız karışım ile gargara yaparak ağız kokusuna son verebilirsiniz.
  • Harici sebep olarak tükürük bezleri ve bademcikten kaynaklanan bir ağız kokusu mevcutsa bir hekime başvurarak ağız kokunuzdan kurtulabilirsiniz.

 

Önerdiğimiz Konular

Ceviz Kabuğu İle Diş Tartarı Temizleme

Ağız Kokusu İçin Bitkisel Tedavi Kürü

Diş Gıcırdatma Ve Sebep Olduğu Rahatsızlıklar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status