Ağız Kokusu İçin Bitkisel Tedavi Kürü

halitosis herbal

Ağız kokusu probleminden kurtulmak için İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu bitkisel kürleri siz kadinneder.com okurları için paylaşıyoruz.

Ağız Kokusunun Neden Oluşur?

Ağız kokusu her insanı günlük yaşamda oldukça olumsuz etkileyen bir durumdur. Ağız kokusunun önemi kadar ağız kokusunun hangi sebeplerden dolayı oluştuğunu bilmek de önemlidir. Ağız kokusunun başlıca sebebi kronik farenjit, tükürük bezleri iltihaplanması, bademcik iltihaplanması, diş ve diş eti rahatsızlıkları ve mide sorunlarıdır. Farenjit problemi bulunanlarda gece farenjidin etkileri artar ve ağız açık şekilde uyunur buda ağız kokusunun oluşmasını ve mevcut ağız kokusunun artmasına neden olur. Bu şekilde oluşan ağız kokuları da ciddi rahatsızlıklara sebep olmaktadır. 

 

Ağız Kokusunu Gidermek İçin Neler Yapılmalı?

Ağız kokusunu gidermek için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun önermiş olduğu birçok yöntem ve ağız kokusu kürü bulunmaktadır. Bu yöntemlerden sizin için en uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz. Aşağıda maddeler halinde sıraladığımız kürlerden dileğinizi deneyebilirsiniz.

Ağız Kokusu Giderici Bitkisel Doğal Kürler

  • En pratik yöntemlerden biri 5-6 adet maydanozu çiğnemektir. Maydanoz anında ağız kokusunu giderecektir.
  • Ada çayı ağız kokusuna iyi gelmektedir. Ada çayı ile gargara yaparsanız ağız kokunuz geçecektir. Ada çayını içtikten sonra 5-6 adet taze maydanoz çiğnerseniz daha etkili sonuç alırsınız.
  • Bir bardak su içerisinde 5-6 gram ceviz yaprağını bir süre kaynatın. Hazırladığınız karışım ile gargara yaparak ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde hazırlayacağınız karışım ile ayak kokularınızdan da kurtulabilirsiniz.
  • Üç adet cevizi yarım su bardağı su içerisinde ortalama sekiz dakika kısık ateşte kaynatın ve ardından bir süre demlemeye alın. Daha sonra hazırladığınız karışım ile gargara yaparak ağız kokusuna son verebilirsiniz.
  • Harici sebep olarak tükürük bezleri ve bademcikten kaynaklanan bir ağız kokusu mevcutsa bir hekime başvurarak ağız kokunuzdan kurtulabilirsiniz.