Ceviz Kabuğunun Mucizevi Faydaları

ceviz kabuğunun faydaları

En faydalı meyvelerden olan ve neredeyse her rahatsızlığa bir çar olarak bilinir. Bu kadar yararı bulunan cevizin kabuğunda da yine kendisi kadar şifa yatmaktadır.

Ceviz Kabuğunun Faydaları

Pek bilmesek de ceviz kabuğu eski yıllardan bu zamana kadar pek çok rahatsızlığın giderilmesi için kullanılmak da ve dahası ilaç yapımında da kullanılmaktadır. Pek çok hastalıkta tedavi amaçlı kullanabileceğimiz ceviz kabuğu, tırnak, saç ve cilt bakımı içinde kullanılabilecek doğal bir kozmetiktir.

Cevizin kuru dış kabuğunu çay gibi demleyip tüketmek öksürük ve soğuk algınlığı için faydalıdır. Bağırsak kurtlarına ve solucanlarına karşı, aynı şekilde demleme yapılarak günde iki çay bardağı tüketildiğinde problem ortadan kalmaktadır.

Ceviz kabuğu saçlarınızdaki kepekleri yok ederek, yıpranan saçlarınızı kuvvetlendirir ve saçlarınıza canlılık katar.

Kuru yâda yaş fark etmez, ceviz kabuklarını kaynayan su içerisinde on dakika kaynatarak saçlarınızı yıkadığınızda saç dökülmelerini durdurmaktadır.

Yeşil ceviz kabuğu suyu ile beraber hazırlayacağınız kür, saçlarınıza doğal kahverengi renk vererek, saçlarınıza mükemmel bir bakım yapacaktır.

El ve ayak tırnaklarınızın bakımı için ceviz kabuğu suyunu kullanabilirsiniz. Ceviz kabuğu suyu tırnaklarınıza güç verecektir. Ayrıca tırnaklarınızın sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

Ceviz kabuğu suyu raşitizm ve Şeker hastalığı için çok faydalıdır.
Taze (Yeşil) ceviz kabuğu suyu çıkarılarak sivilceli cilt üzerine sürülmesi sivilcelerin ve cilt lekelerinin geçmesine yardımcı olur.

Hazırladığınız ceviz kabuğu suyu ile her gün saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızdaki beyazlıklardan kurtulabilirsiniz.

Aynı su saçlarınızda bulunan kepeğin yok edilmesi içinde faydalıdır.

Ceviz kabuğu suyunu ayak ve el tırnak bakımında da doğal bir bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz.

Günde Bir Avuç Ceviz Tüketmek Hafızayı Güçlendiriyor

Ahmet Maranki Saç Dökülmelerine Karşı Ceviz Kabuğu Kürü Yapılışı

Saçlarınıza Yapabileceğiniz Değişik Bakım Yöntemleri

Çam Terebentin Yağı İle Saç Bakımı?