Ceviz Kürü İle İstenmeyen Tüylere Son!

Ceviz Kürü tüy problemi yaşayan herkesin mutlaka bir kere duyduğu bir kürdür. Tüylerden doğal yollarla kurtulmak için pek çok seçenek vardır ama içlerinden en etkili olanı ceviz kürüdür ve onu bu kadar ünlü yapan da bu özelliğidir. Tüylerden kurtulmak deyince akla hemen ağda da yaşanan acılar olur. İşte ceviz kürü sizi hem bu acılardan hemde sosyal hayatınızı olumsuz etkileyen tüy probleminden kurtaracaktır.

Kullanımına düzenli olarak devam ederseniz kısa sürede tüy probleminizden kurtulabilirsiniz.

Ayrıca cevize alerjisi olan yada etkili sonuç alamadığını düşünen okurlarımızın olabileceğini düşünerek konu sonuna tüy dökmek için doğal kür ekleyeceğiz. Dilerseniz bunlardan birinide kullanabilirsiniz ama cildinize zarar vermemek adına kullanacağınız kürlerin arasına mutlaka bir zaman zarfı koyun.

Ceviz Kürü İçin Malzemeler

Ceviz kabuğu, su ve gazlı bez.

Ceviz Kürü Nasıl Yapılır?

İlk olarak avucunuza sığacak kadar ceviz kabuğu alın. Kullanacağınız cevizler normal ceviz olsun.
Ardından bu kabukları uygun bir kap içerisinde yakarak kül haline getirin. Bu işlemi yaparken yanıcı jöle tarzı kimyasal maddeler kullanmamaya özen gösterin.
Hazırlamış olduğunuz külleri bir su bardağı suya ekleyerek temiz bir ortamda 12 saat boyunca bekletiniz.
Hazırlamış olduğunuz suyu gazlı bez yada pamuk yardımıyla tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürün ve yarım saat boyunca bölgede bekletin.
Düzenli olarak kullandıktan sonra tüylerin nasıl yok olduğuna şahit olacaksınız.

Tuz Ve Limon Kürü İle Tüy Dökme

Yazımızın başında da belirtiğimiz gibi doğal tüy dökme de en bilinen yöntem ceviz kürüdür. Ancak tuz ve limon kürü ile tüy dökme de en az ceviz kürü kadar yaygındır ve kullanılmaktadır.  Yapımı ve cilde uygulaması oldukça basittir.

Malzemeler

Taze sıkılmış limon suyu (Bir adet)
Tuz (İki çay kaşığı)

Tuz Ve Limon Kürü Nasıl Yapılır

Bir kase içerisine limon suyu ve tuzu ekleyerek iyice karıştırın. Tuzun eridiğine emin olun. Daha önceden tüyleri temizlediğiniz bölgelere iyice yedirerek uygulayın. İki saat kadar cildinizde bekletiniz. Tuz ve limon kürü tüy köklerine nüfus ederek çıkmasını engellemektedir. Bu nedenle kaşınma ve yanma belirtileri mutlaka olacaktır. Ciddi boyutlara ulaşmadığı sürece endişelenmenize lüzum yok. Aşırı bir kaşıntı ve kızarıklık olursa eğer ılık bir su yardımıyla karışımı cildinizden temizleyebilirsiniz.

Portakal Kabuğu Kürü İle Tüy Dökme

 

Portakal kabuğu tüy dökmede kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden biridir.  Portal kabuğu deyince bir çok hanımın aklına selülit problemi gelir ancak portakal kabuğu ile tüylerinizden de kurtulabilirsiniz.

Malzemeler

 

1 veya 2 portakalın kabukları

1 yemek kaşığı zeytinyağı

 

Portakal Kabuğu Kürü Nasıl Yapılır?

Soymuş olduğunuz portakalın kabuklarını püre kıvamına getirin ve içerisine zeytin yağını ekleyerek bir süre daha karıştırın. Sürülebilecek bir krem kıvamına geldiği zaman daha önceden temizlediğiniz tüy problemi olan bölgeye uygulayınız. Bir saat kadar cildinizde bekletiniz. Ardından ılık su yardımıyla temizliğinizi yapabilirsiniz. Tam Anlamıyla faydalanabilmek için haftada iki kez kullanmanızı öneririz.