Evde Organik El ve Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Evde Organik El ve Yüz Kremi

Organik El Ve Yüz Kremi Hazırlama

Son zamanlar da %100 doğal içerikler oldukça popülerler ancak fiyatları da en az kendileri kadar dikkat çekiyor diyebiliriz! Bu nedenle sizler için evde organik el ve yüz kremi nasıl hazırlar anlatmaya çalıştık. Oldukça yüksek fiyata sahip bu doğal kremleri evde sizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Kremleri kendiniz hazırlayarak hem daha ucuza mal etmiş olacak hem de içeriğini kendiniz katarak gönül rahatlığıyla kullanacaksınız. Kadinneder.com olarak sizler için hazırladığımız doğal ürünlerle organik krem hazırlama yazımız ile doğal kreminizi kolaylıkla hazırlayacaksınız.

Organik El Ve Yüz Kremi Malzemeleri

  • Kullanabileceğiniz miktarda yağ
  • Sebze bazlı doğal balmumu
  • Damıtılmış su
  • T-50 vitamin E yağı
  • Uygun büyüklükte bir kap
  • Bir adet cam kavanoz (Güvenlik kapaklı olanlardan olursa daha iyi olur)

Kullanılan Malzemelerin Gereklilikleri:

Kullanacağınız yağ hafif yağlardan olsun. Jojoba yâda günebikin çiçeği yağı en uygun tercihler olacaktır. Hafif yağ kullanmazsanız kremi sürdüğünüzde cildinizde yağlı bir his bırakacaktır.

– T- 50 E Vitamini kullanarak kreminize doğal bir koruyucu özelliği katarsınız ve kreminizin uzun süre muhafaza edilmesini sağlarsınız. T- 50 E vitamini içeriğindeki antioksidanlar sayesinde diğer vitaminlere göre daha fazla koruyucu özelliği bulunmaktadır.

– Organik bal mumu ise kreminizi kalınlaştırmak için kremde mutlaka bulunması gereken maddedir.

– Malzemelerin kremsi bir etkiye sahip olabilmesi için damıtılmış su lazımdır.

– İsteğinize göre kreminize değişik doğal malzemelerde ekleyebilirsiniz. Lavanta suyu, organik yağ özleri, gül suyu benzeri.

Lazım olan tüm malzemeleri aktarlardan ve organik ürün satan işyerlerinden temin edebilirsiniz.

Organik El Ve Yüz Kremi Yapılışı

Kremi yapmaya başlamadan önce kullanacağınız tüm kap ve benzeri ürünleri kaynar su ile iyice temizleyiniz.

Bir miktar yağı bir kap içerisine ekleyiniz ve yağın dörtte biri oranında doğal bal mumunu da kaba ekleyerek, balmumunu eritiniz. Bal mumu ocakta iken dikkatli olunuz ve sürekli olarak kontrol ediniz. Aksi halde bul mumu alev alabilir. Karışımı kısık ateşte hazırlayınız. Ateşten alırken elinize damlamamasına dikkat ediniz.

Bal mumu eridikten sonra ateşten alın ve yaklaşık iki üç dakika soğumaya alınız. Ardından kullandığınız yağın yarısı oranında damıtılmış suyu karışımınıza ekleyiniz.

Blender yardımı ile tüm malzemeleri iyice karıştırarak yaklaşık on dakika beklemeye alın. Ardından tekrar karıştırınız.  Daha sonra cam kavanoza hazırladığınız kremi ekleyiniz. Kavanozun koyu renkli bir kavanoz olmasına dikkat ediniz. Soğuma işleminden sonra kreminiz kullanıma hazırdır. Karanlık ve serin bir yerde muhafaza ederek en fazla bir ay kullanabilirsiniz.