Güneş Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Güneş lekesi doğal çözüm

Güneş Lekeleri Nasıl Oluşur?

Güneş ışığı D vitamini açısından hepimiz için çok önemlidir. Bununla ilgili bir çok kişi doktordan tavsiyeler almıştır mutlaka. Ancak bizim yazımızda anlatmak istediğimiz ve kendinizi korumanız gereken, özellikle öğle saatlerinde direkt güneş ışığına ve uzun süre maaruz kalmamak. Bunun sonucu cilt problemlerine neden olabildiği gibi başka rahatsızlıkların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Güneş ışığında ultraviyole ışınlar bulunmaktadır ve bu ışınlar insan cildi üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Güneş ışınlarının en etkili olduğu olduğu öğlen saatlerinde direk güneş ışığına maruz kalmaz güneş lekelerinin oluşmasına neden olmaktadır.

Güneşin olumsuz etkilerinden korunmak için mutlaka çözümler üretiyoruz ancak öyle zamanlar ve durumlar ortaya çıkıyor ki bu etkilerden kurtulmanı imkanı olmuyor. Eğer sizde güneşin zararlı ışınlarına maruz kaldıysanız ve yüzünüzde lekelenmeler orataya çıktıysa hiç merak etmeyin, bunun için evde yapabileceğiniz doğal güneş maskeleri bulunmaktadır. Hadi bu maskelere göz atalım.

Doğal Güneş Lekesi Maskeleri

 Soğan Suyu – Elma Sirkesi Maskesi

soğan suyu zayıflama

Orta boy bir adet soğanı rendeleyiniz. Rendeleme sırasında bir miktar suyu çıkacaktır, bu suyu ayrı bir kâsenin içerisine koyunuz. Soğan suyunun içerisine yarım su bardağı elma sirkesi ekleyerek iyice karıştırınız. Pamuk yardımıyla hazırladığınız karışımı güneş lekesi bulunan bölgelere sürerek uygulayınız. Maske cildinizde yarım saat boyunca kalsın. Daha sonra su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Artık güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Bu maskede kullanacağınız soğan suyu ve elma sirkesi kokuya sebep olabilmektedir. Bu sebeple uygun ortamlarda kullanmanızı tavsiye ederiz 🙂

Soğan Suyu İle Doğal Saç Uzatma

Yoğurt – Karbonat Maskesi

yağlı cilt maskesi

Yoğurt ve karbonat cilt promlemi yaşayanların her daim imdadına koşmuştur. Cilde olan faydaları tartışmasız olan bu iki ürün bir araya gelince ortaya her zaman mükemmel işler çıkmaktadır. Hadi tarife geçelim.
Uygun büyüklükteki bir kase içerisine bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonat ekleyerek iyice karıştırın. Güneş lekesi bulunan kısımlara karışımı yedirerek sürün ve bir saat boyunca yüzünüzde bekletin. Son olarak yüzünüzü su ile temizleyerek durulayın.Not: Yoğurdun organik yoğurt olmasına dikkat edin. İşlenmiş yoğurtlar bazı kişiler alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden organik yoğurt kullanmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Göbek Eriten Mucize: Limonlu Yoğurt Kürü

Mısır Unu Ve Kil Maskesi

yumurta akı ve kil maskesi

Uygun büyüklükteki bir kâse içerisine bir miktar kil, bir kaşık mısır unu ve bir miktar el kremini ekleyerek iyice karıştırınız. Son olarak karışıma bir çorba kaşığı su ekleyerek bir kez daha karıştırınız. Güneş lekesi bulunan kısımlara karışımı yedirerek sürün ve bir saat boyunca yüzünüzde bekletin. Son olarak yüzünüzü su ile temizleyerek durulayın.Not: Kullanacağınız el kremi mutlaka daha önce kullandığınız yada cildinizde denediğiniz el kremi olsun. Cildinizin kreme karşı duyarlı olup olmadığını mutlaka bilmeniz gerek. Cildinize zarar verme ihtimaline karşı.

 √Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı