Güneş Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Güneş Lekeleri Nasıl Oluşur?

Güneş ışığında ultraviyole ışınlar bulunmaktadır ve bu ışınlar insan cildi üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Güneş ışınlarının en etkili olduğu olduğu öğlen saatlerinde direk güneş ışığına maruz kalmaz güneş lekelerinin oluşmasına neden olmaktadır. Güneşin olumsuz etkileri bulunabilir ve ne kadar korunsanızda bazen bu etkilere maruz kalabiliyorsunuz. Ama hiç merak etmeyin, bunun için evde yapabileceğiniz doğal güneş maskeleri bulunmaktadır. Hadi bu maskelere göz atalım.

Doğal Güneş Lekesi Maskeleri

 Soğan Suyu – Elma Sirkesi Maskesi

soğan suyu zayıflama

Orta boy bir adet soğanı rendeleyiniz. Rendeleme sırasında bir miktar suyu çıkacaktır, bu suyu ayrı bir kâsenin içerisine koyunuz. Soğan suyunun içerisine yarım su bardağı elma sirkesi ekleyerek iyice karıştırınız. Pamuk yardımıyla hazırladığınız karışımı güneş lekesi bulunan bölgelere sürerek uygulayınız. Maske cildinizde yarım saat boyunca kalsın. Daha sonra su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Artık güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Soğan Suyu İle Doğal Saç Uzatma

Yoğurt – Karbonat Maskesi

yağlı cilt maskesi

Uygun büyüklükteki bir kase içerisine bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonat ekleyerek iyice karıştırın. Güneş lekesi bulunan kısımlara karışımı yedirerek sürün ve bir saat boyunca yüzünüzde bekletin. Son olarak yüzünüzü su ile temizleyerek durulayın.

Göbek Eriten Mucize: Limonlu Yoğurt Kürü

Mısır Unu Ve Kil Maskesi

yumurta akı ve kil maskesi

Uygun büyüklükteki bir kâse içerisine bir miktar kil, bir kaşık mısır unu ve bir miktar el kremini ekleyerek iyice karıştırınız. Son olarak karışıma bir çorba kaşığı su ekleyerek bir kez daha karıştırınız. Güneş lekesi bulunan kısımlara karışımı yedirerek sürün ve bir saat boyunca yüzünüzde bekletin. Son olarak yüzünüzü su ile temizleyerek durulayın.

 √Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı