Yağmur Suyunun Cilde Faydaları

yağmur suyunun cilde faydaları

Yağmur Suyunun Faydaları

Yağmur genellikle, üzüntü ve sıkıntı ile özdeşleştirilir anlamdaşıdır. Tüm bunlara rağmen yağmur suyunun cilde faydaları asla göz ardı edilmemelidir. Yağmurun yaşam için vazgeçilmez olduğu gibi aynı zamanda güzellik için fazlaca yararı içerisinde saklamaktadır. O yüzden bulutlardan gelen bu rahmetin faydalarından en iyi şekilde istifade etmeye bakın.

yağmur suyunun cilde faydaları

Yağmurun Cilde Faydaları

  • Yüzünüzü yağmura dönerek masaj yaptırabilirsiniz. Bu sayede yüzünüz doğal olarak kamçılanır ve iyi bir püskürtücü etkisi yaratır.
  • Yağmur suyu aktif ilkeler bakımından oldukça zengin­dir. Sadece damıtılmış bir arı su değil, aynı zamanda kimyasal olarak da saf bir sudur. Havada fırtına çıktığı zaman, havanın üst tabakasında oksijen ve azot arasında kimyasal birleşme gerektiren elektrik boşaltımı meydana gelir. Bu üç maddenin birleşmesi amonyaklı ve güherçile li gazlar meydana getirir. Saf olan bir su damlası düştüğünde, kendisi de elektrikle yoğunlaşmıştır. Sonrasında amonyaklı ve potasyum nitratlı maddeleri eriterek bu gaz tabakalarını geçer; bir kısmı, 1 litre suda 2 mg. amonyaklı azot ve 2/3 mg. potasyum nitratlı azot gerektirir. Belki de bu oranların yüksek olmadığını düşünüyorsunuz. Fakat cildinize özenli bir bakım yapılması için oldukça yeterlidir.
  • Yağmur suyundan en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız yağmur durup eve yağmur suyuyla ıslanan yüzünüzü hemen silmeyin.
  • Atmosferdeki elektrik akımının havada iyonlaşma oluşturduğunu unutmayın. Bu fırtına süresince de, ondan sonra cildiniz üzerine etki eder.