Anne Sütünü Artıran İncir Havuç Kürü – İbrahim Saraçoğlu

Anne sütünü artırmak için İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu bitkisel kürü kullanabiliriz. Ayrıca siz kadinneder.com okurları için, anne sütünü arttırmak için neler yenmeli, anne sütünü arttıran besinler ve yiyecekler hangileridir sorularını yanıtlayacağız. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu’nun özel olarak hazırlamış olduğu kür mevcuttur. İncir Havuç Kürü hem süt arttırmak için hem de hamile kalmak için kullanılabilmektedir.

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu kür tamamen doğal yöntemlerle anne sütünü arttırmaktadır. Ayrıca bu yazımızda anne sütünü arttıran kürler haricinde tüketmeniz önerilen ve süt arttıran besinleri de yazacağız. Kullanıcı yorumları en çok işe yarayan yöntemin incir havuç kürü olduğunu belirtmektedirler. Bu yüzden kadinneder.com olarak bizde incir havuç kürünü okurlarımıza önermekteyiz.

 

Kürlere kullanmaya başlamadan önce birkaç uyarımız olacak. Bu konulara dikkat ediniz.

 

– İlk olarak bilmeniz gereken bu noktada tekbir kürü uygulamanız. Aynı anda birden fazla kürü uygulamayınız.

– Emziriyorsanız yâda hamile iseniz hormonlu ve ebter (GDO) tohumlu sebzeler tüketmeyiniz.

 √Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğluincir kürü

Anne Sütünü Artıran İncir Havuç Kürü

Anne sütünü artırma için kullanılabilecek en iyi kür İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu İncir Havuç kürüdür. Bunun tarifini sizlerle paylaşacağız. Ayrıca bu kürü Hamile Kalma Kürü olarak da kullanabilirsiniz. Son olarak da anne sütünü arttırıcı besinleri vereceğiz.

 

Anne Sütünü Artıran İncir Havuç Kürü Tarifi

Malzemeler:

 • 8-9 tanekuru incir
 • 1 tanehavuç
 • Yarım Litre Su

 

Anne Sütünü Artıran İncir Havuç Kürü Hazırlanışı

Yarım litre suyu (klorsuz su olacak) uygun büyüklükteki bir tencere içerisine ekleyin. Kaynayana kadar ocakta bekletin, kaynamaya başlayınca incirleri ikiye bölerek kaynayan suyun içerisine atarak beş dakika daha kaynatın. Beş dakikanın sonunda bir havucu dilimleyerek tencerenin içerisine ekleyin ve ağzı kapalı bir şekilde üç dakika daha kaynatın. Son olarak ocaktan alarak hem ılıması hem de dinlenmesi için bekleyin.

 

İncir Havuç Kürü Kullanımı: 

Kür 21 gün süresince günde iki defa bir su bardağı içilerek kullanılmalıdır. Sabah ve öğleden sonra içmelisiniz. Aç yâda tok olmak önemli değildir.

 

İncir Havuç Kürü Faydaları:

Anne sütünü arttırmak için kullanılan en iyi kürdür. Bebeklerin gelişimi için anne sütünün önemi bu kürüde önemli kılmaktadır. Ayrıca hamile kalmak isteyen hanımlarda bu kürü kullanabilirler. Hamile kalmak için kullanacaksanız tarif biraz değişmektedir.

√Havuç Suyunun Her Derde Deva Faydaları

havuç kürü

Hamile Kalmak İçin Havuç İncir Kürü

Uygun büyüklükteki bir tencere içerisinde yarım litre klorsuz suyu kaynatınız. Ardından tencerenin içerisine 15-16 tane kuru inciri sap kısımları keserek ekleyin ve 6-7 dakika daha kaynatınız. Daha sonra içerisine bir tane havucu dilimleyerek ekleyin ve havuçla birlikte 4-5 dakika daha kaynatınız. Son olarak ocaktan alarak dinlenmeye alın. Karışım ılıyınca süzerek kullanabilirsiniz. Karışımı günlük taze olarak yapınız ve kullanınız. Kalan kürü ertesi gün kullanmayınız. Yemeklerden on beş dakika önce içiniz. Aç olarak tüketmeniz gerekmektedir. İncir Havuç Kürünü iki aşamada kullanacaksınız. İlk aşama 21 gündür. 21 gün belirtilen şekilde öğünlerden önce kullandıktan sonra bir hafta ara vermelisiniz. Daha sonra aynı şekilde ikinci 21 günde küre devam etmelisiniz. Toplamda kürün kullanım süresi 42 gündür.

Ayrıca daha önce yazmış olduğumuz Hamile Kalma Kürü nüde inceleyebilirsiniz.

 

Anne Sütünü Arttıran Beyaz Üzüm

Günde tüketeceğiniz iki salkım taze beyaz üzüm  anne sütünü artırmada etkili bir meyvedir.

 

Anne Sütünü Arttıran Dereotu

Günde iki kez tüketeceğiniz tere otu anne sütünü arttırmada etkili yöntemlerden diğeridir. Sabah ve akşam iki defa tüketmelisiniz.

 

Anne Sütünü Artıran Diğer Gıdalar

 • İncir ( taze veya kuru)
 • Havuç
 • Taze beyaz dut
 • Çilek
 • Sumak
 • Rezene çayı
 • Taze kereviz yaprakları
 • Tere
 • Kıvırcık Salata
 • Taze beyaz üzüm
 • Dere otu
 • Haşlanmış taze beyaz dut kurusu
 • Anason
 • Kereviz
 • Bal kabağı

Kürü Uygularken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Daha öncede belirttiğimiz gibi tek biri kürü uygulamalı ve aynı anda birden fazla kür yapmamalıyız. Kürün uygulama süresine ve miktarlara özen göstermelisiniz. Doktorunuzun verdiği bir ilaç varsa kesinlikle kullanmayı ihmal etmeyin ve burada önerilen gıdaların ve kürlerin destekleyici ürünler olduğunu unutmayın.