Ahmet Maranki Saç Dökülmelerine Karşı Ceviz Kabuğu Kürü Yapılışı

Saç dökülsesi kadın ve erkek fark etmeden tüm insanların hayatını hem fiziksel hemde piskolojik olarak etkileyen bir durumdur. Yapılan bir çok bilimsel araştırma bu konunun genetik bir problem olduğunu belirtse de alacağınız bazı önlemler ile saç dökülmesinin önüne geçebilir yada var olan saç dökülmesi problemini durdurabilirsiniz.

Saç dökülmesi için piyasada bir çok ürün vardır. Ancak tüm rahatsızlıklarda olduğu gibi saç dökülmesinde de doğal ürünler kullanmak her zaman en iyi seçim olacaktır. Saç dökülmesine doğal ürün arayanların mutlaka karşılaştığı ürünlerin başında ceviz kabuğu gelmektedir.

Saç dökülmesi için ceviz kabuğu kullanımına geçmeden önce, ceviz kabuğunun saça olan faydalarına kısaca göz atmak iyi olacak. Bu sayede saç dökülmesi için ceviz kabuğu kullanmadan önce, ceviz kabuğunun saçınıza olan faydalarını öğrenmek içinizi rahatlatacaktır.

Ceviz Kabuğunun Saça Faydaları

  1. Ceviz kabuğu saç köklerini besler ve saçlarının daha güçlü olmasını sağlayarak, saçlarınızın dış etkenler dolayısıyla dökülmesinin de önüne geçer.
  2. Kafa derisindeki zararlı mantarları yok ederek bu mantarların saçlarınızı dökmesini önler.
  3. Saçları nemlendirir ve kepek problemine doğal bir faydası vardır.
  4. Saçlardakı beyazlığı önler ve saçlarınızın doğal rengini korumasını sağlar.
  5. Sağlıklı bir saça sahip olmanın en önemli unsurlarından biri, sağlıklı saç derisine sahip olmaktır. Ceviz kabuğu sayesinde saç kökleriniz güçlenecek ve saç dökülmesi probleminiz ortadan kalkacaktır.
  6. Ceviz kabuğu mineral ve vitamın bakımından oldukça zengin bir üründür. Saçlarınız için ceviz kabuğu kullanarak hem sağlıklı hemde parlak bir saça sahip olabilirsiniz.
  7. Saçlarınızın daha güçlü ve saç tellerinin kalınlaşmasını sağlayarak saçlarınızın kırılarak dökülmesini önler.

Saç Dökülmesi İçin Ceviz Kabuğu Kürü

Saçların dökülmelerine karşı piyasada çok çeşitli şampuan tarzı ürünler bulunmaktadır. Sizde saçlarınızı kimyasal ürünlere maruz bırakmadan saç dökülme probleminden kurtulmak istiyorsanız ceviz kabuğu kürü mutlaka kullanmanız gerekn bir ürün olmalıdır. Özellikle Prof. Dr. Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu ‘nun paylaştığı ceviz kürünü kullanabilirsiniz.

Ceviz Kabuğu Kürü Nasıl Yapılır?

Aslında herkes tarafından saç dökülme için bilinen ürün sarımsaktır ve mutlaka sizde duymuşsunuzdur sarımsağı. Evet, saç dökülme için sarımsak etkili bir üründür ama Ahmat Maranki ve Ender Saraç gibi uzmanlarında belirttiği gibi ceviz kabuğu kürü sarımsaktan daha etkili bir üründür.

Peki bu kadar etkili olan sarımsak kürü nasıl yapılır? Sizlere bu Ahmet Maranki tarifi ile paylaşacağız.

 

Ahmet Maranki Kuru Ceviz Kabuğu Kürünün Yapılışı – Uygulanışı

Bu kadar anlattığımız bir kürün tarifinin zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsonuz. Yapımı ve tarifi oldukça kolay bir ürünle sizlerleyiz.

20 tane kuru ceviz kabuklarını 1 litre suyun içinde kaynatın ve bu hazırladığınız su ile günde 2 defa saçlarınızı güzelce yıkayın. Şayet bunu düzenli şekilde yaparsanız saçların dökülmesi duracaktır.

Sizler de cevizden saç kürü yapılışı ile ilgili tecrübelerinizi ve eğer yapanlar, memnun kalan arkadaşlar, uygulayanlar varsa yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca tarifi veya uygulanışı ile ilgili kafanızda soru işaretleri varsa cevaplamaktan memnuniyet duyacağımızı hatırlatmak isterim. Sağlıcakla kalın.