Ahmet Maranki Saç Dökülmelerine Karşı Ceviz Kabuğu Kürü Yapılışı

Merhaba değerli KadinNeDer.com takipçileri. Bu yazımızda sizlere (özellikle saç dökülmesi ile ilgili sorunları olanlar) ceviz kabuğundan nasıl kür yapılacağını anlatacağım. Ceviz kürü saç dökülmelerinizi engelleyecektir. Saç sağlığınız için çok faydalı bir kür olacaktır.

Günlük beslenmenizde eksik etmemeniz gereken ceviz, yetişkinlerin ve çocukların zekalarının gelişmesine yarar yarar sağlamanın haricinde saç dökülmelerini de engelliyor. Ayrıca kalp rahatsızlıklarına, diyabete ve depresyon hastalıklarına çok faydalıdır.

Saç Dökülmesin diye Kuru Ceviz Kabuğu Kürü

Saçların dökülmelerine karşı piyasada çok çeşitli şampuan tarzı ürünler bulunmaktadır. Şayet bu ürünlerden fayda göremiyorsanz, Prof. Dr. Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu ‘nun paylaştığı ceviz kürünü de kullanabilirsiniz.

Ceviz Kürü Nasıl Yapılır

Halkımızca saçlar için sarımsağın yararlı olduğu (bilhassa bu konuda Ahmat Maranki ve Ender Saraç kürleri mevcut) telaffuz edilse de de, uzmanlar kuru cevizin kabuklarının sarımsaktan çok daha yararlı olduğunu dile getiriyor.

Ahmet Maranki Kuru Ceviz Kabuğu Kürünün Yapılışı – Uygulanışı

Siz değerli takipçilerim de saç dökülmelerinizi engellemek için, 20 tane kuru ceviz kabuklarını 1 litre suyun içinde kaynatın ve bu hazırladığınız su ile günde 2 defa saçlarınızı güzelce yıkayın. Şayet bunu düzenli şekilde yaparsanız saçların dökülmesi duracaktır.

Sizler de cevizden saç kürü yapılışı ile ilgili tecrübelerinizi ve eğer yapanlar, memnun kalan arkadaşlar, uygulayanlar varsa yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca tarifi veya uygulanışı ile ilgili kafanızda soru işaretleri varsa cevaplamaktan memnuniyet duyacağımızı hatırlatmak isterim. Sağlıcakla kalın.