Evde Kendi Doğal Şampuanınızı Yapmak İster Misiniz?

Cilt ve saç bakımınız için evde kendi doğal maskelerinizi hazırlamanız oldukça kolay bir işlem. Cilt ve saç bakımında doğal olmayan tüm yöntemlerden kaçınılması gereklidir. Kimyasal içerikli bir çok üründen ve en çok saç boyasından dolayı saçlar yeteri kadar yıpranıyor. Sizde evde doğal saç bakımınızı yaparak saçlarınıza ve cildinize zarar verecek kimyasallardan uzak durmuş olursunuz. Sizi saçlarınıza değer vererek ışıl ışıl parlamasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın temizliği için hepimiz şampuan kullanıyoruz. Peki kendi şampuanınızı evde yapmaya ne derseniz? Evde saç ve cilt bakım maskeleri hazırlanıyor da , neden evde doğal şampuan hazırlanmasın? Evet hanımlar, saçlarınıza sağlık katacak ve saçlarınızı derinlemesine temizleyecek olan evde doğal yöntemlerle şampuan yapabileceğiniz 3 farklı doğal şampuan tarifini vereceğiz. Evde doğal şampuan nasıl yapılır hep beraber uygulayalım.

Evde Doğal Şampuan Nasıl Yapılır 

Yazımızın bu kısmında evde doğal şampuan nasıl yapılır konusunu basitçe anlatacağız. Size 3 farklı saç tipi için 3 farklı doğal şampuan tarifi vereceğiz. Doğal şampuanlardan hangisi sizin saç tipinize uygun ise onu deneyebilirsiniz.

Evde Kuru Saçlar İçin Doğal Şampuan Yapımı 

1 LT suyun içine 2 tutam kadar biberiyeyi  yaprak ve çekekleri ile birlikte, 2 tutam kadar öküz gözü bitkisini yaprak ve çiçekleri ile birlikte derin bir kaba ekleyip kaynatın. Kaynayan karışımı temizce süzün ve saç bakımınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 Evde Yağlı Saçlar İçin Doğal Şampuan Yapımı 

1 LT suyun içerisine 2 tutam katar kantorun bitkisini yaprak ve ezilmiş kökleriyle beraber, 2 tutam ısırgan otu yaprağını ekleyip kaynatın. Temiz bir şekilde süzdükten sonra da saçlarınızın temizliği için kullanabilirsiniz.

Evde Normal Saçlar İçin Doğal Şampuan Yapımı 

 

1 LT suyun içerisine 5 baş kadar romen papatyası, 2 tutam kadar ısırgan otu katip kaynatın. Temiz bir şekilde süzdükten sonra saçlarınızın temizliğinde şampuan yerine kullanabilrsiniz.