Ev Yapımı Masaj Kremi Tarifi

Masaj, insanların hayatın yoğun temposu içinde yaşadıkları stres ve bedensel yorgunluklardan kurtulmak için başvurulan en bilinen yöntemlerden biridir. Masaj yaparken çeşitli kremlerin kullanıldığı da bilinmektedir. Hele ki, ağrıyan bir yeriniz varsa evde kendiniz hazırlayacağınız masaj kremleri ile ilgili bilgilerle bu derdinize bir nebze de olsa çare bulabilirsiniz.

Son dönemlerde artık insanların organik gıdaları kullanma yoluna gittiği düşünüldüğünde evde kendimizin yapacağı kimyasal herhangi bir madde doğal masaj kreminin de değeri anlaşılacaktır. Evinizde hazırlayacağınız bu losyon ve kremler ile sağlıklı yaşam konusunda bir adım daha atmış olacaksınız.

Peeling Etkili Masaj Kremleri

Doğal masaj kremleri yorgunluk giderici ve rahatlatıcı etkileri ile bilinir. Evde kolay bir şekilde hazırlayacağınız bu kremler ile sizlerde yorgunluk problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Masaj salonlarında kullanılan masaj kremleri için hem yüksek miktarlarda ödemeler yaparız. Ancak evde kendimiz yapacağımız bu kremler hem ucuza mal olur, hem de daha sağlıklıdır.

√Evde Yüz Beyazlatıcı Maske Yapımızeytin yağı msaj

Tarif 1:

Evinizde zeytinyağı ve mısır ununu karıştırarak vücudunuza masaj yaparak uygulayabileceğiniz bu krem sayesinde rahatlayabilirsiniz.

Tarif 2:

Yine evinizde hazırlayabileceğiniz bu kremde ise kayısı yağı ve mayayı karıştırıyoruz. Yüzünüze de rahatlıkla sürebileceğiniz bu kremin gevşetici bir etkisi vardır.

 Tarif 3:

Ağrı kesici özelliği olan bu kremi de evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Sarı kantaron yağı ve biberiye yağını karıştırarak elde edeceğiniz bu kremi ağrıyan yerinize masaj yaparak sürdüğünüzde etkisini fark edeceksiniz.

√Göbek Ve Basen Eritmek İçin Biberiye Yağı Faydalarıbiberiye yağı masaj kremi

Tarif 4:

Bu masaj kremi tarifimizde ise; 2 çay kaşığı biberiye yağı, yarım çay kaşığı taze kekik, 2 çay kaşığı ada çayı  ve yarım litre zeytinyağını karıştırıyoruz. Koyduğumuz kabın içinde 10 gün bekletiyoruz. Dinlenmiş olan kremimizi 10 gün sonra süzüyoruz. Tüm vücudumuza masaj yaparak rahatlıkla uygulayabiliriz.

Bu kremin rahatlatıcı etkisi haricinde biberiye yağı selülitlerinize de iyi gelecektir. Kekiğin antiseptik etkisi zaten bilinmektedir. Ada çayı ise vücuttaki kan akışının hızlanmasını sağlar.

Dip not olarak belirtmek isteriz ki; doğal masaj kremlerinin stresi azaltıcı etkisi de bulunmaktadır.