Göz Çevresine İyi Gelen Macun

göz çevresi macunu

Göz altında bulunan kırışıklıklar ve şişlikler için evde bulabileceğiniz malzemelerden faydalanarak bir macun yapabilirsiniz.

 

Uykusuzluk, bilgisayar, stres, yorgunluk ve televizyon… Tüm bu faktörler göz altınızda veya göz çevrenizde oluşan morluk, halka ve şişliklere sebep olabileceği gibi kalıtımsal veya alerjik bir reaksiyon nedeniyle de da bu tür şikayetler olabilir.

 

Göz altında oluşan kırışıklıklar ve morluklardan evde bulunan malzemeler yardımıyla kullanabilirsiniz. Mesela kivi kabuğu veya elmayla kompres uygulayabilirsiniz. Göz kapaklarınızın düşmesine ve kırışmasına engel olmak içinde günlük olarak 4 parmağınızı kaşınızın dibine koyup, alnınızı aşağıya doğru bastırın ve bu bastırma olayını 10 kez tekrarlayın.

Göz altı şişliklerinden kurtulmak için de evde bir macun hazırlayıp kendiniz  uygulayabilirsiniz, yararını göreceksiniz…

göz çevresine iyi gelen macun

Göz Altı Şişlikleri İçin Macun

Malzemeler: 

1 yemek kaşığı çavdar unu
1 tatlı kaşığı keçiboynuzu
4 adet kara üzüm suyu
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu

Nasıl Yapılır:

Tüm malzemeleri birbiriyle karıştırarak macun kıvamına getirin ve göz çevrenize yapacağınız dikey hareketlerle uygulayın. 15 dakika kadar göz çevrenizde bekletin, ardından yüzünüzü yıkayarak temizleyiniz. Eğer hassa bir cilde sahip değilseniz bu maskeyi haftada iki kez uygulamanız yararlı olacaktır.