Sarımsak Kürü İle Saç Dökülmesini Önleyin – Saçlarınıza Bakım Yapın

Sarımsak kürü saç dökülmesini önlemektedir. Yüzyıllar öncesinde dahi sarımsağın saç dökülmesine karşı faydalı olduğu bilinmektedir. Son dönemlerde sarımsağın saç üzerindeki faydaları kimi araştırmalara konu olmuş ve araştırmalar neticesinde ciddi sonuçlar elde edilmiştir. Yapılan araştırmalar sarımsağın yeni saçların çıkmasına yardımcı olduğu, saçları gürleştirdiği ve koyulaştırdığı ortaya çıkmıştır. Bu sebeple neredeyse tüm marketlerde sarımsak özlü şampuanlara ve saç bakım ürünlerine rastlamak mümkündür. Sarımsağın saçlara güç vermesindeki en önemli etken, saç bakımı için lazım olan mineral ve bileşenleri içeriğinde barındırmasıdır. Özellikle sarımsağın içerisinde bulunan çinko ve sülfürün, mantar, saçkıran benzeri rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Tüm bunların yanında sarımsağın barındırdığı selenyum elementi ve diğer vitaminler sarımsağın saça olan olumlu katkısını arttırmaktadır.

saç dökülmesi

Sarımsağın Saça Faydaları

Sarımsak saç kürü uygulamasını yalnızca saçlarınıza bakım ve onarım için değil pek çok amaçla yapabilirsiniz. Toplumumuzda saçkıran olarak adlandırılan hastalığa karşı, saçların döküldüğü kısma sarımsak saç kürü uygulayan pek çok kişinin bu rahatsızlıktan kurtulduğu bilinmektedir. Ayrıca sarımsak kürü uygulamasıyla, saçlarınız kalınlaşır, canlılık kazanır, yeni çıkan saç sayısında artış olur ve var olan saçlarınız oldukça kuvvetlenerek dökülmesi önlenmiş olur.

 

Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Kürü Nasıl Uygulanır?

3 – 4 tane sarımsağı orta boy bir kasenin içerisinde ezin ve üzerine bir kaç damla süt ekleyerek karıştırınız. Yaptığınız karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Sarımsak kürü uygulamasını haftada 3-4 defa saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Sarımsak kürü uygulamasını desteklemek için çörek otu yağıda kullanabilirsiniz. Çörek otunu direk saçlarınıza masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Çörek otu yağı saç dökülmelerine ve saç beyazlamalarına karşı bilinen en etkili doğal yöntemler arasındadır.

 

Sağlıcakla Kalın…