Patates Suyu Maskesi İle Cilt Ve Yüz Bakımı

Patates Suyu Maskesi İle Cilt Ve Yüz Bakımı

Patates suyu maskesi ile cildinizi diri ve güçlü tutabilirsiniz. Ayrıca yüz güzelliği içinde patates suyu maskesini kullanabilirsiniz.

Patates A, B ve C vitamini, karbonhidrat, potasyum, magnezyum ve kalsiyum bakımından oldukça zengin bir besindir. Ayrıca patatesin antioksidan özelliği bulunmaktadır. Cildinize katacağı güzelliğin haricinde patates suyunu içmek bağışıklık sistemini güçlendirir. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını da sağlar.

√Evde Hazırlayabileceğiniz Cilt Maskeleri

Patates Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

İki tane patatesi (sayıyı kendinize göre ayarlayabilirsiniz) rende ile çok ince bir biçimde rendeleyiniz. Rendelerken çıkan suyu rendelediğiniz patatesi iyice sıkarak suyunu sıkınız. Elde ettiğiniz su ile önceden su ile temizlediğiniz yüzünüzü yıkayınız. Bu patates maskesinin ilk aşamasıdır. Daha sonra, geriye kalan patates posalarınızı gözaltlarınız ve burnunuzda dâhil olmak üzere tüm yüzünüze yayınız. Maske cildinize yapışacaktır. Bu yüzden uzanmanıza yâda hareketsiz kalmanıza gerek yoktur. Rahatlıkla işlerinizi halledebilirsiniz.

Maske yüzünüzde yarım saat kalsın. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Maske sonrasında cildiniz pürüzsüz ve mermer gibi olacaktır. Ayrıca gözaltı morluklarınızda geçecektir. Haricinde bir sivilce probleminiz varsa patates suyu maskesi sivilcelere de oldukça faydalıdır. Burnunuzun üzeri ışıl ışıl olacaktır. Patates suyu maskesi yüzü dinlendirir. Maskesi günlük olarak gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ