Maydanoz Kürü İle Yağlardan Kurtulup Zayıflayın

Maydanoz kürü İbrahim Saracoğlu tarafından denenmiş yağ yakan bir kürdür!

Önemli!!

İbrahim Saraçoğlu’nun maydanoz hakkında önemli olarak vurguladığı önemli bir nokta maydanoz seçimidir. Maydanozu seçerken çok özenli olmalısınız. Kimi maydanozlar iri yapraklı olur ve hanımlar iri yaprakları görünce daha taze ve faydasını en iyi biçimde olacağını düşünürler. Ancak İbrahim Saraçoğlu bunun öyle olmadığını iri yapraklı maydanozun tümüyle hormonlu ve vücudunuza hiç bir faydası olmadığını belirtiyor. Yaptığınız kürlerden ve tükettiğiniz maydanozlardan en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız buna çok dikkat etmeniz lazım. Bu sebeple maydanoz satın alırken ince yapraklı olmasına özen gösteriniz. Özellikle maydanozunuzu kendiniz balkonlarınızda saksılarda yetiştirebilirsiniz. Bu önemli konulara biraz değindikten sonra şimdide kürümüzü nasıl hazırlayacağımıza ve uygulayacağımıza bir göz atalım.

YAĞ YAKICI MAYDANOZ LİMON KÜRÜ

– 15 -16 tane saplarıyla birlikte (hormonsuz) maydanoz
– 1 tane limonun suyu
– 1 su bardağı su (1 Bardaktan çok az olacak biçimde su koyabilirsiniz. 1 LİMON SUYU ile bardağı tamamlayabilirsiniz.)

Maydanoz Kürü Yapılışı

Saplı bir şekilde maydanozları, 1 adet limondan aldığınız limon suyunu ve klorsuz suyu ekleyip blender yardımıyla karıştırın. Karışımdan elde ettiğiniz yeşil suyu sabahları aç karnına olmak şartıyla kahvaltıdan 10 ile 15 dakika önce içiniz. 15 gün süresince yaptıktan sonra 3 – 4 gün Maydanoz Kürü’ ne ara verip daha sonra yeniden 15 günlük bir kür hazırlayın. Beş-altı ay sonra vücudunuzun durumuna göre bu kürü aynı şekilde tekrarlayabilirsiniz.

Maydanoz ve Limon Kürü İştahınızı Keser, Yağları Yakar

Yağ yakıcı görevinin yanında Hepatit B ve C rahatsızlığı bulunanların kullandığı ilaçlar karaciğerde yağlanmaya sebep olur. Bu rahatsızlığından dolayı bu tür ilaçları kullananlar için de mükemmel bir destekleyicidir. Herkesin kullana bileceği Maydanoz Kürünü yalnızca tansiyon sıkıntısı bulunanlar kullanamaz. Maydanozun bünyesinde bulunan tansiyon düşürücü özelliği sebebiyle tansiyon sıkıntısı bulunanlar kesinlikle kullanamaz bu karışımı. Diğer yandan deri altında yağlanma mevcutsa bu yağlanmayı yok eder, cilde temiz bir parlaklık verir ve daha genç görünmesine fayda sağlar. Hem zayıflamak hem de genç ve sağlıklı biçimde daha kaliteli yaşamak istiyorsanız bu kürü mutlaka denemelisiniz. Maliyetsiz olarak evinizdeki malzemelerle rahatça hazırlayacağınız bu kürü sabahları içmelisiniz.

Geçirdiğiniz herhangi bir hastalıktan sonra kendinizi hâlâ bitkin hissediyorsanız, maydanoz kürü bu konuda imdadınıza yetişecektir.

Dikkat!
Düşük tansiyon (hipotansiyon) rahatsızlığınız mevcutsa, maydanoz kürünü dikkatli uygulamanızı öneririz. Zira maydanoz kürü tansiyon düşmesine sebep olabilmektedir. Yurdumuzda maydanoz çok yenilen bir bitkidir. Bazı kimseler yeşillik olarak maydanozu bolca tüketirler. Maydanozun içeriğinde bulunan apiol maddesi her ne kadar uçucu özelliği olan bir yağ olsa da, kalsiyumun emilmesini engelleyici (kalsiyum antagonist) özelliği de çok fazladır. Bu sebeple kalsiyum noksanlığı sorunu ve osteoporoz hastalığı olanların maydanozu ölçülü biçimde tüketmeleri gerekir.