Yağlı Ciltlerde Maskelerin Gücü

yağlı cilt maskesi

Yağlı bir cilt tipine sahip olmak; siyah noktaların,  sivilcelerin, aknelerin ve benzeri birçok soruna da sebep oluyor. Bazı bireyler ise genetik olarak bu tarz yağlı cilt tipine sahip olabilmektedir. Bunun için alınabilecek birçok önlem var. Alınacak önlemler arasında doğal maskeler büyük bir yer almakta. Yağlı cilt sorunlarınızı çözüme ulaştırabilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Bal ve Limon Maskesi

Bal ve limon maskesiyle yağlı cilt sorununuzu çözebilirsiniz. Maskeyi yapmak için bir tatlı kaşığı limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve aldığı kadar süt eklemek gerekiyor. Maske yapılırken bir kasenin içine malzemeleri ekledikten sonra sütü eklemeye başlayın. Maskeniz hazır kıvama geldiği zaman yüz ve boyun bölgenize uygulayınız. Kuruyunca da bastırmadan çekiniz.

bal limon maskesi

Yağlı Cilt Tipleri İçin Limon Maskesi

Bu maskeyi yapmak için iki adet limonun kabuğu ile iki çorba kaşığı su yeterlidir. Bu sebeple de çok kolay hazırlanan bir maskedir. Maskenin yapım aşamasında ilk öncelikle limonun kabuklarını rendeliyoruz. Rendelediğimiz kabukları suyun içerisine atıyoruz. Robot yardımıyla malzemeleri iyice ezip püre kıvamına getiriyoruz. Yüzümüze sürüp beş dakika bekletiyoruz. Daha sonra yüzümüzü bol suyu ile yıkıyoruz. Bu maske haftada bir kez uygulandığında cildiniz yağdan kurtulmuş olacaktır.

limon maskesi

Yağlı Cilt Tipleri İçin Kil Maskesi

Kil maskesinin yapımı için gerekli olan malzemeler arasında; bir tatlı kaşığı toz şeker, iki tatlı kaşığı kadar su, iki yemek kaşığı maya ve üç yemek kaşığı kil bu maske için yeterli olacaktır. Bu maske on günde bir yapıldığında cildindeki yağ sorunundan sizi kurtaracaktır.

kil maskesi