Yeşil Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil Kahve son zamanlarda kilo verdiren uygulamalar arasında mucizevi bir buluş olarak gösterilmektedir. Birçok zayıflama uzmanı ve doktor tarafından yapılan açıklamada insan vücuduna pek çok konuda faydası olduğu aktarılmıştır. Yeşil kahve kilo verme konusunda da çok etkili bir yöntemdir. Bunun yanı sıra sindirim sistemini hızla çalıştırıp metabolizmayı da aynı oranda hızlandırır. Bu şekilde de hızlı kilo vermenizi sağlar.

yeşil kahve nasıl yapılır

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve kültürümüze uzak bir kahve türü gibi dursa da aslında değildir. Bilinen kahvenin kavrulmamış ham yani taze halidir. Kahvelerin elde edilmesi için farklı birçok işlemlerden geçirilerek ayrı ayrı lezzetler ve kahveler elde edilmektedir. Son yıllarda ülkemizde tüketimi fazlasıyla artmış bulunuyor. Bunun yanı sıra hemen hemen her aktardan temin edebiliyorsunuz. Bu kahvenin kilosu aktarlarda ortalama olarak on sekiz lira ile yirmi beş lira arasında değişiyor. Eğer kahveyi zayıflama amaçlı kullanılacak ise gerçek bir fayda görmek için düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. İçerisinde bulunan antioksidan özellikleri sayesinde toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda diğer kahve türleri gibi sıcakta kavrulmadığı için klorojenik asit içeriğini koruyarak kilo verdirmeyi sağlar. Klorojenik asit maddesi sayesinde normal kilo verme hızını iki katına çıkarır.

yeşil kahve zayıflama

Yeşil Kahvenin Hazırlanışı

Aktarda satılan bu kahvenin çekirdeklerinin kullanılması ile zayıflatıcı yeşil kahve hazırlamaktayız.

*Türk kahvesinin hazırlandığı gibi, bir fincanlık yeşil kahve hazırlamak için bir tatlı kaşığı yeşil kahve ilave ediyoruz. Ve Türk kahvesi gibi pişiriyoruz.

*Günde iki defa yemeklerden önce ya da sonra içmeniz yeterli olacaktır.

yeşil kahve faydaları

Yeşil Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

*Yukarıdaki yazımızdaki gibi kilo verdiren kahve yemeklerden önce ya da sonra her gün iki defa tüketildiğinde vücudunuzdaki yağları parçalayarak dışarı atmasını sağlamaktadır.

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

*İnsülin direncini dengeleyerek kan şekerini de düzene sokar. Bu yüzden şeker hastalarının yeşil kahveyi kullanmaları uygundur.

*İçeriğinde bulunan kafein oranı normal kahveye oranla çok daha az olduğu için doğal kahvedir. Bu yüzden de zararlı etkileri yoktur.

*Yeşil kahvede rahatlatıcı özellik bulunduğu için sinir sisteminizin üzerinde olumlu etkiler yaratır.

*Antioksidan özelliği sayesinde toksinleri vücuttan atar.

*Özellikle spor yapan kişilerin ihtiyacı olan enerjiyi karşılar.

 

 

UYARI

Bazı sitelerde yeşil kahve adı altından birçok sayıda sahte ürün satılır. Lütfen sadece güvendiğiniz internet firmalarından ve aktarlardan ürünü temin ediniz.

Günde en fazla iki bardak tüketilmeli. Hamile ve kafeine alerjisi bulunanlar ise kesinlikle kullanmamalıdır.