Limonlu Su İçmenin Zayıflamaya Faydaları

Limonlu su hazırlaması oldukça kolay ancak zayıflama ve kilo verme adına faydaları oldukça fazla olan bir karışımdır.

Fazla kilolar hanımların her zaman ortak sorunu olmuştur, fazla kiloları atmak için yapılan diyetler, egzersizler, içilen zayıflama çayları, önermesek de zayıflama hapları, arınma programları derken zayıflama adına ortaya her gün yeni şeyler çıkmaktadır. Son dönemde hanımlar arasında en rağbet gören zayıflamaya yardımcı kürlerden birisi ise limonlu su kürüdür. Yapılan bir çok araştırma ve diyet uzmanlarının görüşü limonlu su içmenin zayıflamaya etkisi olduğudur. Limonlu su hakkında tüm bilinmeyenleri siz kadinneder.com okurları için derledik.

limon-su-zayiflamak

Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

 • İçeriğinde bulunan C vitamini sayesinde, sabahları bir bardak ılık limonlu su içmek güne daha enerjik ve zinde başlamanızı sağlayacaktır.
 • Limonlu kabızlığı gidermektedir ve bağırsakları çalıştırma özelliği sayesinde, limonlu su içmenin zayıflamaya etkisi olduğu da açıklanmaktadır.
 • İnsan vücudunda bulunan ve çöp olarak nitelendirilen yağ oranını düşürerek tansiyonunuzu dengeler.
 • Vücudunuzun gece uyurken kaybetmiş olduğu mineral ve vitaminlerin yerine konulması için sabahları bir bardak limonlu su içmeniz yeterlidir.
 • Limon su içeriğiyle doğal vitamin ve mineral deposudur. Bu sebeple tüm uzmanlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilen bir içecektir.
 • Tüm bunların yanında cildinizin nemlenmesini de sağlamaktadır.

limon suyu diyeti

Limonlu Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi Nelerdir?

 • Limonlu su içmenin zayıflamaya etkisi konusunda uzmanların görüşleri şu şekildedir; sabahları aç karnına içeceğiniz limonlu su midenizde yaklaşık olarak 80 dakika durmaktadır. Bu süre zarfında midenizde kalan limonlu su sizi tok tutmakta ve daha az yemek yemenize sebep olmakta ve dolayısıyla zayıflamanıza yarımcı olmaktadır.
 • Limonlu su idrar söktürücü faydası mevcuttur. Ayrıca idrar yollarını temizleyerek vücutta bulunan fazla suyun dışarıya atılmasını sağlar.
 • Hanımlarda bilhassa adet dönemlerinde ve kış aylarında vücut olağandan fazla su tutar ve bu sebepten vücutta fazlasıyla ödem oluşur. İdrar sökücü yararı bulunan limonlu su vücutta oluşan fazla ödemin idrar yoluyla dışarı atılmasına ve zayıflamaya fayda sağlamaktadır.
 • Bir çok uzman limonlu suyun sıcak veya ılık olarak tüketilmesini tavsiye etmektedirler. Bunun sebebi ise sıcak suyun vücuda tokluk hissi vermesi, soğuk suyun ise iştah açarak yemek yeme hissi ortaya çıkarması ve kilo almaya sebebiyet vermesidir.
 • Bunun yanında sıcak su bağırsaklarınızın da daha iyi çalışmasına ve vücudunuz zayıflamasına faydalı olmaktadır
 • Limonlu su yalnızca sabahları tüketerek değil, her öğünden yarım saat önce büyük bir su bardağı limonlu su içerek limonlu su içmenin zayıflamaya etkisini arttırabilir ve zayıflama programlarınıza destek sağlayabilirsiniz.
 • Eğer kabızlık sorunu çekenlerden biriyseniz, kilo almada ve kilo vermede en büyük problemin kabızlık olduğunu bilirsiniz. Limonlu suyu gün içerisinde veya öğünler arasında tüketerek kabızlık sorununuzdan rahatlıkla kurtulabilir ve zayıflamaya bu noktadan başlayabilirsiniz.

Limonlu su içmek yalnızca kilo vermenize değil bunun yanında bir çok hastalığın önüne geçmenizi sağlamaktadır. Günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılamak, hastalıklardan korunmak, cildinizi güzelleştirmek ve daha sağlıklı ve daha güzlü tırnaklara sahip olmak için, sabahları ve öğünlerden önce ılık bir limonlu su içmeyi alışkanlık haline getiriniz.